Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині зможуть слухати радіо “Промінь” та радіо “Культура”

На Полтавщині зможуть слухати радіо “Промінь” та радіо “Культура”

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення за підсумками трьох конкурсів створила дві FM-мережі для «Радіо «Промінь» і «Радіо Культура» та доповнила новими частотами програму «Українського радіо», закінчивши формування цієї загальнонаціональної мережі.

Конкурси проводилися для таких форматів мовлення: інформаційно-аналітичний, публіцистичний; освітньо-розважальний; культурно-мистецький.

Інформаційно-аналітичний, публіцистичний формат мовлення На конкурс було запропоновано 37 FM-частот у 14-ти областях України. «Українське радіо» Національної суспільної телерадіокомпанії України стало переможцем конкурсу на 34 частотах. Відтак програми «Українського радіо»  звучатимуть у таких населених пунктах Полтавщини, як Іскрівка (101,0 МГц) та Карлівка (106,2 МГц). У вимогах до програмної концепції конкурсу передбачено, що в загальному обсязі мовлення не менше як 50 відсотків мають становити передачі інформаційно-аналітичного та публіцистичного спрямування. Усі передачі мають звучати українською мовою. 

Освітньо-розважальний формат мовлення

На конкурс було виставлено 38 FM-частот у 22 областях України. Єдиним переможцем конкурсу на всіх частотах стало ПАТ «НСТУ» – «Радіо «Промінь», яке мовитиме в 38 населених пунктах, з яких 16 – обласні центри. На Полтавщині це Кременчук (96,6 МГц), Миргород (92,6 МГц) та Полтава (100,0 МГц). Радіостанція ставить собі за мету стати провідником для експериментальних виконавців і творчої талановитої молоді, яка працює в різних музичних напрямах, із метою знаходити і виводити таланти у професійну сферу.

Культурно-мистецький та освітній формат мовлення

На конкурс було виставлено 15 FM-частот у 13 областях України. Програма Суспільного мовлення, що мовить із позивним «Радіо «Культура», була єдиним претендентом на всі 15 частот. На Полтавщині його можна буде почути в Кременчуці (99,6 МГц) та Полтаві (89,5 МГц). За умовами, в загальному обсязі мовлення щонайменше половина передач мають бути культурно-мистецького та освітнього спрямування. Мова ведення усіх програм – українська. Заборонена ретрансляція програм і використання вихідних даних інших мовників.

Система Orphus