Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Полтавщині продовжують надавати правову допомогу засудженим

На Полтавщині продовжують надавати правову допомогу засудженим

Продовжується співпраця Полтавського бюро правової допомоги із партнерами в рамках реалізації програми диференційованого виховного впливу на засуджених “Підготовка до звільнення”, яка включає надання засудженим соціальної, правової та інших видів допомоги, що сприятиме їх перевихованню, ресоціалізації і соціальній адаптації після відбуття покарання.

Черговий правопросвітницький захід з цього циклу відбувся 08 жовтня 2019 року у державній установі «Надержинщинська виправна колонія № 65», під час якого фахівець Полтавського бюро правової допомоги Артем Пархоменко, керівник пенітенціарних програм БО «Світло надії» Іван Бабіюк, спеціаліст БО «FREE ZONE» Ігор Прищепа та старший інспектор Полтавського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області Олена Кулик обговорили із засудженими питання, пов’язані із механізмом реалізації їх соціально-економічних прав задля їх соціальної адаптації та недопущення вчинення ними нового злочину після відбуття покарання.

Під час заходу його учасникам було роз’яснено порядок реалізації права на безоплатну правову допомогу та ознайомлено із механізмом реалізації соціально-економічних прав, що визначені Конституцією України. Оскільки захід відбувся у День Юриста, засудженим розповіли також про пілотний проект Міністерства юстиції України, який стосується залучення до надання правової допомоги громадських радників (параюристів). Цей проект покликаний покращити доступність безоплатної правової допомоги та поінформованість суспільства про наявну у кожного громадянина можливість скористатися #безоплатною правовою допомогою задля захисту своїх прав.

Учасники заходу переглянули також тематичні відеоматеріали, що стосувалися питань, які обговорювалися під час заходу.

Під час свого виступу фахівець бюро правової допомоги зазначив, що Закон України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» визначає загальні засади соціальної адаптації осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, засади участі у соціальній адаптації цих осіб підприємств, установ та організацій, об’єднань громадян, а також фізичних осіб, забезпечує правове регулювання відносин, спрямованих на реалізацію такими особами прав і свобод, передбачених Конституцією та законами України. Пояснюючи хто такі громадські радники (або параюристи), застосовуючи аналогію, фахівець вказав, що параюристи – інститут “швидкої” правової допомоги в громадах. Якщо парамедик надає швидку невідкладну медичну допомогу, то, подібно до цього, #параюрист надає першу допомогу у вигляді правових консультацій, інформації та перенаправлення до компетентного органу задля вирішення існуючої проблеми.

По завершенні заходу діяв дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги, де всі охочі мали можливість отримати юридичні консультації. Серед питань, що найбільше цікавили присутніх були порядок відновлення паспорта громадянина України, порядок погашення заборгованості за виконавчими документами, оформлення спадщини, підстави та порядок умовно-дострокового звільнення від покарання.

Полтавський місцевий центр з надання БВПД

Система Orphus