Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині представники ОССБ та влади вчаться домовлятися і співпрацювати

Сьогодні у Полтавській облдержадміністрації стартував Обласний семінар-форум “Механізми взаємодії ОСББ та органів влади: регіональний вимір”. Він проводиться у рамках реалізації прєкту HOUSES – ПРООН “Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень”.

На актуальності даної теми наголосила координатор ПРООН в Полтавській області Вікорія Курилко.

“Проєкт HOUSES, який я реалізую в Полтавській області, передбачає, крім фінансової допомоги, низку навчальних заходів, у тому числі проведення тренінгів, семінарів, обміну делегаціями. В нашому проєкті взяло участь понад тисячу учасників: представників органів влади та ОСББ. Під час спілкування з учасниками проєкту, серед проблем, які виникають, є налагодження комунікації між представниками об’єднань багатоквартирних будинків і представниками органів влади. Під час тренінгів учасники говорили про те, що іноді влада їх не чує. З іншого боку, у представників влади є своя позиція, яка базується на тому, що ОССБ, крім права користуватися будинком, мають і обов’язок утримувати його у належному стані”, – сказала вона.

Тож завданням сьогоднішнього форуму став пошук балансу інтересів. До участі у заході запросили представників Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА, представників Миргородської, Горішньоплавнівської, Кременчуцької, Пирятинської міської ради та ОСББ Полтавщини.

“У Полтавській області працює програма енергозбереження, яка передбачає відшкодування частини витрат, які позичальники беруть у банку на заходи енергоефективності. У 2019 році на ці заходи заплановано для погашення банківського відсотку за такими кредитами понад 5 млн грн. Уже майже 13 тис. теплих кредитів взяли як ОССБ, так і фізичні особи на загальну суму майже 270 млн грн. На сьогодні Полтавська область за цим показником – одна з перших. Також, поряд з обласною програмою, на Полтавщині успішно діють програми органів місцевого самоврядування щодо погашення відсоткової ставки, – розповів начальник управління енергоефективності Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Владислав Маргушин.

Своїм досвідом співпраці та підтримки ОСББ з учасниками форуму поділився міський голова Пирятина Олексій Рябоконь.

“Спочатку ОСББ у Пирятині виникали спонтанно – за ініціативи окремих людей, які хотіли жити у більш-менш комфортних умовах. Ця робота була тоді скоріше побічною, бо найбільшу увагу ми звертали на кризові будинки, які були у власності дорожнього та виробничих підприємств, що припинили своє існування. Проблем було багато: ремонт покрівель, мереж, теплопостачання. Такі будинки першочергово потребували підтримки, бо були кинуті напризволяще. Ми змогли переконати мешканців створювати ОСББ. Допомагаємо їм і для того, щоб показати іншим: якщо ви створите ОСББ, то не опинитеся наодинці з проблемами. а влада буде допомагати. Насправді, підтримка влади має бути”, – сказав він.

Олексій Рябоконь наголосив: щоб досягти бажаного, потрібно працювати системно.

поширити новину: