Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На обласний конкурс проєктів розвитку громад Полтавщини подали понад 50 проєктів

На обласний конкурс проєктів розвитку громад Полтавщини подали понад 50 проєктів

У Полтавській обласній раді сьогодні, 28 жовтня, розпочалось засідання ради обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад Полтавщини.

Автори презентують подані проєкти, а члени експертної групи їх аналізують. У 2019 році на конкурс подали 55 проєктів. За словами голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, цьогоріч подали менше проєктів, аніж у минулі роки (зазвичай, кількість поданих проєктів коливається від 80 до 100). Причиною цьому є подальша реформа децентралізації.

«Першочергово, ми ставимо завдання перед громадами для того, щоб вони могли аргументувати, наскільки їх проект цікавий і відповідає вимогам конкурсу. Така кількість проектів набагато менша, ніж у минулі роки. Тому що з подальшою реформою децентралізації деякі сільські й районні ради не розуміють, хто буде розпорядником коштів в подальшому і хто реалізовуватиме проекти. Зазвичай, у нас від 80 до 100 проектів претендентують на перемогу у конкурсі. Ми намагаємось скерувати громади на такі теми, як інновації, туристична складова, поводження з відходами», – зазначив Олександр Біленький.

Подані проєкти мають таку тематику:

  • підвищення туристичного потенціалу, збереження об’єктів культурної спадщини;
  • впровадження енергоефективних технологій на об’єктах соціально-гуманітарної сфери (технологій використання відновлювальних джерел енергії та енергоефективного обладнання);
  • покращення системи надання адміністративних та муніципальних послуг;
  • впровадження інформаційно-комунікаційних технологій та інших сучасних технологій муніципального менеджменту;
  • поліпшення екологічної інфраструктури (якісне питне водопостачання, ефективне поводження з відходами, природно-заповідний фонд);
  • створення безпечного та комфортного середовища (протидія загрозам природного та техногенного походження, екологічним, криміногенним, інформаційним та іншим загрозам).

«Як на мене, такий конкурс є найбільш дієвим інструментом, коли громади подають свої проекти і конкурують за виділення коштів з обласного бюджету. Триває конкуренція між ідеями рад. Й обласна рада в цьому році виділила більше 20 млн грн на реалізацію цих проектів. У пріоритеті проекти на енергетичну незалежність. Наприклад, цього року у Кобеляцькому районі за грантові кошти на школі спорудили сонячну електростанцію. На території Ковалівської ЗОШ планують реалізувати подібний проект. Цікавим є встановлення відеоспостереження в громадах», – говорить заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко.

Заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проєктного менеджменту виконавчого апарату Полтавської обласної ради Ірина Березова розповіла про помилки, яких припускаються автори під час написання проєкту.

«Серед найпопулярніших напрямків є туристичний потенціал. Експерти зауважили, що заявники недостатньо працюють з туристичними маршрутами. Ви маєте чітко визначити свою привабливість, у своєму проекті маєте розвивати конкретний маршрут. Також заявники плутають, що таке туристична інфраструктура, що таке дозвіллєво-відпочинкова зона. Також надійшло багато проектів по впровадженню енергоефективних технологій, облаштуванню системи відеоспостереження, матеріально-технічне забезпечення пожежних частин», – зазначила Ірина Березова.

Фінансування проєктів-переможців передбачається за рахунок коштів обласного бюджету (до 50% очікуваної вартості проекту), бюджетів органів місцевого самоврядування та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Серед усіх поданих проєктів на засіданні визначать переможців конкурсу. Їх реалізовуватимуть у 2020 році.