Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Диканщині з пенсіонерки незаконно намагалися стягнути борг

На Диканщині з пенсіонерки незаконно намагалися стягнути борг

У червні цього року до відділу «Диканське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася місцева жителька літнього віку. Жінка розповіла, що є пенсіонеркою, проживає самотньо і єдиним джерелом доходу має пенсію по інвалідності мінімального розміру.

Отримавши пенсію за травень 2019 року, жінка виявила, що її розмір є значно нижчий звичайного та звернулася за роз’ясненням до місцевого відділення Пенсійного фонду України. Їй повідомили, що з пенсії здійснюється відрахування на користь банківської установи на підставі постанови приватного виконавця, повідомляє Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Жінка здивувалася, адже, за її словами, жодних відносин з даною банківською установою ніколи не мала і не отримувала жодних листів чи повідомлень з цього приводу.

Представляти інтереси жінки було доручено начальнику Диканського бюро правової допомоги Олександру Олійнику.

За допомогою відомостей з Єдиного реєстру боржників та Єдиного реєстру приватних виконавців України юрист встановив, що клієнтка дійсно значиться боржником у виконавчому провадженні щодо стягнення коштів, відкритому приватним виконавцем виконавчого округу м. Київ.

Проте, клієнтка не проживає у м. Київ та жодного майна у даному населеному пункті не має, а тому відкриття виконавчого провадження було здійснено з порушенням норм чинного законодавства.

Фахівцем бюро було складено та подано до суду адміністративний позов про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження та інші необхідні процесуальні документи, а також здійснено представництво інтересів клієнтки під час розгляду справи у суді.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 24.07.2019 року у справі № 440/2313/19 позов було задоволено. Рішення суду набрало законної сили, клієнтку було виключено з Єдиного реєстру боржників і жінка знову отримує пенсію в належному розмірі.

Нагадуємо, що кожен може отримати безоплатну правову допомогу та скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України звернувшись до Диканського бюро правової допомоги за адресою: смт. Диканька, вул. Гоголя, 1 (2 поверх), номер телефону (05351) 9-73-53.

Система Orphus