Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Музейники Полтавщини вивчали кращий досвід використання сучасних технологій у музейній справі

Музейники Полтавщини вивчали кращий досвід використання сучасних технологій у музейній справі

На базі Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського відбулися навчання для представників музейної сфери «Сучасні передові технології в музейній справі».

Організатори — Центр неперервної культурно-мистецької освіти Національної Академії керівних кадрів культури й мистецтв і Департамент культури й туризму Полтавської ОДА.

Протягом п’яти днів учасники з усієї області вивчатимуть світовий досвід цифровізації в установах пам’яті, особливості ринку програмного забезпечення для установ в Україні, познайомляться з Електронним обліком музейних об’єктів та реєстром культурних цінностей Мінкультури тощо. Актальні теми — придбання квитків через термінали, презентація інформаційного сенсорного кіоску, аудіогідів, віртуальні тури музеями, QR-коди на території музейних містечок.

 

Музейні заклади — це розвиток туризму, розвиток патріотизму, збереження генетичного коду, зазначила директор Департамент культури й туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко. Так, на Полтавщині діють 38 комунальних музеїв, створено нові туристичні маршрути, у т. ч. міжрегіональні, до яких вони долучилися.

«Ще 106 музеїв діють на громадських засадах, і той унікальний фонд, який є в них, теж потребує уваги. Інколи ми самі не усвідомлюємо значимість тих великих постатей, великої історії і фондів, які маємо в наших музеях. Але без сучасних технологій, адаптації музейних закладів до загальної системи інформації не може бути розвитку таких закладів», – наголосила вона.

 

Про впровадження Порядку обліку музейних предметів в електронній формі, затвердженого наказом Міністерства культури у 2016 році розповів начальник відділу державної політики у сфері охрони культурної спадщини ГУ культурної спадщини Директорату культурної спадщини Ігор Ковалишин.

“Ми проводили функціональне обстеження, збирали інформацію по всіх областях, яка технічна готовність музеїв до запровадження електронного обліку — чи є комп’ютер, виділена інтернет-лінія, чи взагалі музей веде електронний облік. Мушу сказати, що ситуація жахлива, бо готовність музеїв України становить 1 %,” – повідомив він.

 

Музейники ознайомляться з кращими досягненнями музейної справи Полтавщини. Заплановані виїзні навчання на базі Національного музею-заповідника М. Гоголя у с. Гоголеве Шишацького району та Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви». Учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.