Ви тут:
Спорт Суспільство 

Легенда повертається: Василь Ломаченко поїде на Олімпіаду – 2020

Легенда повертається: Василь Ломаченко поїде на Олімпіаду – 2020

Дворазовий олімпійський чемпіон буде одним з десяти почесних послів.

Як розповіли у Федерації боксу України, десять послів-спортсменів увійшли до робочої групи Міжнародного Олімпійського комітету, яка займатиметься організацією кваліфікаційних боксерських турнірів Олімпіаду та безпосередньо самого боксерського турніру на Іграх у Токіо-2020. До них входитиме і Ломаченко.

Окрім того до групи увійшли також француженка Сара Орамун, від Азії китаєць Ху Цзяньгуань і індійська спортсменка Мері Ком, від Африки – нігерієць Лукмо Лаваль і марокканка Хадіжа ель-Марді, від Америки – кубинець Хуліо Сезар ла Круз і американка Мікаела Майер , від Океанії – новозеландець Девід Ньйока і австралійка Шеллі Уоттс.

Vasyl Lomachenko of the Ukraine celebrates victory over Soonchul Han of South Korea in the gold medal Lightweight (60kg) boxing final of the 2012 London Olympic Games at the ExCel Arena August 12, 2012 in London. AFP PHOTO / Jack GUEZ (Photo credit should read JACK GUEZ/AFP/GettyImages)

МОК зазначає, що спортсменів-послів було обрано голосуванням, яке проводили Національні Олімпійські комітети, комісіями спортсменів НОК, а також Національними Федераціями. Критерії відбору були наступними: спортсмени мали досвід виступів на міжнародних змаганнях протягом останніх чотирьох років, дата народження не пізніше 31 грудня 2001 року, а також вони мали бути діючими боксерами-олімпійцями чи представниками професійного боксу.

Нагадаємо, що ліцензійні боксерські турніри у відборі на Ігри у Токіо-2020 пройдуть в два етапи: 1-й – Континентальні турніри, 2-й – світовий боксерський турнір. З 3 по 14 лютого 2020 року відбудеться кваліфікаційний турнір в регіоні Азія/Океанія, з 20 по 29 лютого відбудеться африканська кваліфікація, з 1 по 24 березня пройде європейський турнір в Лондоні, а з 26 березня по 3 квітня відбудеться американська кваліфікація в Буенос-Айресі. Світовий боксерський ліцензійний турнір пройду з 13 по 20 травня в Парижі. В даних змаганнях участь зможуть взяти участь лише ті спортсмени, хто ще не зумів завоювати путівку на Ігри на Континентальних змаганнях.

Улітку 2008 року Василь Ломаченко ви́рушив до Пекіна для участі в Олімпійських іграх.

• 1/16 фіналу. Переміг Альберта Селімова (Росія) 14-7
• 1/8 фіналу. Переміг Баходіржона Султанова (Узбекистан) 13-1
• 1/4 фіналу. Переміг Лі Яна (Китай) 12-3
• 1/2 фіналу. Переміг Якупа Килич (Туреччина) 10-1
• Фінал. Переміг Хедафі Джелхіра (Франція) 9-1 RSC 1

2012 року Василь відібрався до Лондона для участі в Олімпійських іграх.

1/16 фіналу. Пройшов автоматично
1/8 фіналу. Переміг Аріаса Ромеро Велінгтона (Домініканська Республіка) 15:3(Ромеро двічі в нокдауні)
1/4 фіналу. Переміг Фелікса Вердехо Санчеса (Пуерто-Рико) 14:9
1/2 фіналу. Переміг Ясніера Толедо (Куба) 14:11
Фінал. Переміг Сунчхоль Хана (Південна Корея) 19:9

поширити новину: