Ви тут:
Економіка Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Комфорт, добробут та висока якість життя: у Департаменті економрозвитку працюють над Стратегією регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки

Комфорт, добробут та висока якість життя: у Департаменті економрозвитку працюють над Стратегією регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки

Сьогодні, 18 жовтня, відбулося засідання колегії Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА.

На засіданні обговорили стан розробки Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки та основні принципи формування планів соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад на 2020 рік.

– Ми сьогодні зібралися для того, аби обговорити подальші напрямки роботи і підбити підсумки за цей рік. Найперше головне питання — це розробка одного з найважливіших програмних документів області — Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки. У першу чергу, хочу подякувати усім учасникам сьогоднішнього заходу, усім членам робочої групи, усім керівникам органів місцевого самоврядування, представникам вищих навчальних закладів, які надавали вкрай важливі пропозиції для того, аби ми могли розробити збалансований документ, який стане дороговказом на майбутні 7 років, – сказала директор Департаменту Інна Іщенко.

Вона наголосила, що не менш важливим питанням, яке розглянуть сьогодні, є розробка проєктів планів соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад на 2020 рік.

– Ми уже поступово відходимо від тих програм соціально-економічного розвитку для районів, які були раніше у пріоритеті. І поступово переходимо до того, що майбутнє за ОТГ і треба більше акцентувати увагу там, – зазначила Іщенко.

Вона наголосила, що програму соціально-економічного розвитку і для районів і для ОДА на майбутній рік теж розроблятимуть.

– За Стратегією ми повинні розуміти те, що у 2027 році маємо бачити нашу область регіоном високої якості життя, комфортних умов та добробуту. Полтавщина стане областю, яка матиме збалансовану інноваційно-креативну економіку та екологічно-чисту територію ефективного управління, збалансованого розвитку та рівних можливостей, – акцентувала Інна Іщенко.

Вона зазначила, що попередня робота над Стратегією була ґрунтовною. Було проведено понад 15 засідань робочих груп.

– Тому на сьогодні ми маємо гарний кістяк нашої Стратегії, яку плануємо винести на розгляд депутатів на грудневій сесії. Тоді ж мають розглянути і план реалізації Стратегії на період 2021-2023 років. Тому, з 15 жовтня було оголошено відбір проєктних заявок для формування плану реалізації Стратегії і до 30 жовтня ми чекаємо кінцеві пропозиції щодо подання проєктних ідей, – сказала Інна Іщенко.

До участі у сьогоднішньому засіданні долучилися представники ОТГ, а також члени робочої групи з розробки Стратегії, які працюють з Департаментом над її розробкою.

Начальник відділу економічного аналізу та стратегічного планування управління стратегічного планування та регіонального розвитку Департаменту Андрій Сорочинський також наголосив на тому, що наразі проведена значна робота над Стратегією та здійснено багато напрацювань за трьома стратегічними напрямками, здійснено анкетне опитування бізнесових кіл, мешканців області та наукових установ. Також Андрій Сорочинський повідомив, що вже оголошено збір ідей проєктів до Плану заходів з реалізації Стратегії на 2021-2023 роки.

У свою чергу, заступник директора Департаменту Олена Онупко у виступі окреслила основні аспекти, що потребують особливої уваги при написанні планів соціально-економічного розвитку ОТГ та наголосила на необхідності подавати обласній державній адміністрації проєкти Планів на перевірку щодо їх відповідності стратегічним пріоритетам, завданням і заходам діючої регіональної стратегії та плану заходів з її реалізації.

– Лише після такої перевірки та отримання висновку ОДА, проєкт Плану, із врахуванням результатів громадського обговорення, подається на розгляд місцевих рад ОТГ, – підсумувала Олена Онупко.

Система Orphus Поделиться на fb