Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Кіберполіція затримала злочинну групу, яка створювала прилади для блокування роботи лічильників

Кіберполіція затримала злочинну групу, яка створювала прилади для блокування роботи лічильників

Зловмисники протягом останніх двох років продавали в мережі шкідливі технічні засоби, що були спеціально розроблені для блокування роботи процесора електролічильника. Таким чином облік використаної електроенергії блокувався, а державні підприємства зазнавали мільйонних збитків. Про це повідомляє пресслужба Кіберполіції.

Працівники Придніпровського управління кіберполіції за процесуального керівництва прокуратури Запорізької області та місцевої прокуратури №З, встановили, що злочинна група складалася із п’яти осіб, на чолі з 34-річним організатором.

Зловмисники створювали шкідливі технічні засоби, призначені для несанкціонованого втручання в роботу систем постачання та обліку спожитої електроенергії. Кожен такий пристрій створювався під конкретну модель електролічильника. В подальшому цей апаратний комплекс налаштовувався та використовувався для блокування роботи процесора електролічильника.

Для збуту цих пристроїв організатор створив окремий інтернет-сайт. В залежності від виду електролічильника, вартість кожного технічного засобу коливалася від 3 до 15 тисяч гривень. Таким чином, протягом останнього часу їм вдалося заробити більше мільйона гривень.

На території Запорізької та Дніпропетровської областей проведено понад 20 обшуків за місцем проживання учасників групи, в приміщеннях, де виготовляють шкідливі технічні засоби, а також у замовників таких пристроїв. Поліцейські вилучили під час обшуку виготовлені зловмисниками шкідливі технічні засоби та обладнання для їх виготовлення, комп’ютерну техніку, додаткові носії інформації, банківські картки, гроші та мобільні телефони.

“За даним фактом триває досудове розслідування у межах розпочатого провадження за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку), ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) КК України. Всім п’ятьом учасникам групи оголошено про підозру. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу. Їм загрожує до п’яти років ув’язнення”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus