Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Хто не працює, той не їсть”: школярів запрошують до участі в конкурсі досліджень про радянське минуле

“Хто не працює, той не їсть”: школярів запрошують до участі в конкурсі досліджень про радянське минуле

Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін “Нова доба” оголошує конкурс учнівських робіт на тему “Радянське минуле (переосмислення історії)”.

До участі у конкурсі за-прошуються групи учнів 8-11 класів (від 3-4 осіб до цілого класу).

“Вже більш як чверть століття минуло з часу розпаду Радянського Союзу. Відтоді ми засудили радянський тоталітаризм, прибрали радянські пам’ятники і перейменували вулиці. Та, попри це, радянська спадщина ще досить сильно тримає зв’язок із нашим життям і впливає на характер його розвитку. Наш конкурс запрошує школярів України звернутися до радянського минулого, критично осмислити не лише політичну, а й повсякденну історію життя людей”, – зазначают організатори.

Приймають дослідження з наступних напрямків: Реалізація та збереження основних прав та свобод людини у радянські часи; Засоби до існування, праця та винагорода за неї, розподіл суспільних благ: дефіцит, блат тощо; Церква та віряни у часи СРСР, антирелігійна пропаганда та атеїзм, релігійні свята та обряди, закриття та нищення релігійних храмів; Свобода пересування: паспортна система, приписка, приватні та колективні подорожі у часи СРСР, міграції всередині країни, еміграції, громадський та приватний транспорт; Радянські репресії: жертви та виконавці, голод 1930-х і 1940-х, депортації окремих народів, герої та жертви війн і збройних конфліктів; Мистецтво СРСР: архітектура, музика і пісні, література, живопис, скульптура, кіно тощо.

З умовами конкурсу можна ознайомитися на сторінці асоціації. Для участі у конкурсі консультант групи до 31 грудня 2019 року реєструє тему учнівського дослідження. Останній термін подачі робіт – 1 березня 2020 року.