Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Керівники ОТГ Полтавщини вивчають розвиток сімейних ферм на Херсонщині

Керівники ОТГ Полтавщини вивчають розвиток сімейних ферм на Херсонщині

Делегація голів ОТГ Полтавської області розпочала навчально-ознайомчий тур в Херсонську область.

Розпочалася насичена програма візиту в місцевому ЦРМС – знайомством з поточним станом реформи децентралізації, трендами розвитку сімейних ферм та кооперативів на Херсонщині. Надалі шлях полтавців проліг до Білозірського району. Тут дізнавалися про успішні практики місцевої Сімейної виноробні «Курінь». До складу якої входить не лише виробництво, а й готель з рестораном. Підприємство не лише є суттєвим платником податків до місцевого бюджету, а й забезпечує робочими місцями мешканців Музиківської об’єднаної територіальної громади, повідомляють у Полтавському ЦРМС.

Наступного дня очільники ОТГ Полтавщини відправляться вже в придніпровські громади Херсонщини. Спочатку відвідають Тавричанську ОТГ(Каховський район), потім Бехтерівську ОТГ(Голопристанський район). Тут вже ознайомляться з місцевим кооперативним рухом та «сільським туризмом на основі кооперативного майна». Також на полтавців чекає семінар-презентація «Переробка та орендування сільськогосподарської продукції». Яку проведе керівник місцевої бази «Зелені хутори Таврії».

«Ми досить ретельно підійшли до відбору складу нашої делегації. Тут присутні майже усі «піонери децентралізаційних процесів» – ОТГ 2015 року. Вони протягом усіх цих років очолюють різноманітні вітчизняні рейтинги фінансової спроможності. Також є й очільники трохи молодших громад. Де перші вибори були два роки тому. Але, й вони демонструють позитивну динаміку зростання. Досвід ж української житниці – Херсонщини – цікавий нам, в першу чергу з огляду на ознайомлення з такими успішними практиками. Та великий потенціал сільських об’єднаних територіальних громад Полтавщини», – сказала Ірина Балибіна.