Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

«Громадські радники – це перша точка доступу до правосуддя для жителів сіл», – Олег Тимченко

«Громадські радники – це перша точка доступу до правосуддя для жителів сіл», – Олег Тимченко

Громадські радники – це звичайні люди, які не мають юридичної освіти, проте пройшли спеціальне навчання з базових правових питань та отримали відповідні свідоцтва. Передусім, громадські радники – активні та небайдужі волонтери, озброєні правовими знаннями та навичками, які вони готові задіяти в своїх громадах. У нашому розумінні – це люди, які користуються повагою, довірою та авторитетом з боку жителів громади (або молоді люди, що прагнуть їх здобути і роблять для цього відповідні дії). На цьому наголошує начальник ГТУЮ у Полтавській області Олег Тимченко.

Громадські радники уважно вивчають наявну правову проблему та перенаправляють до компетентної інституції або надають правову інформацію, яка допоможе людині самостійно розв’язати свою проблему. Ці поради громадського радника можуть стосуватись як конкретної особи, так і усієї громади. Громадські радники є справжніми рушіями суспільних змін, адже вони допомагають вирішувати проблеми у правовому полі та створюють навколо себе критичну масу правообізнаних людей.  Мережа таких радників, лідерів у своїх громадах, може стати важливим інструментом у подоланні правової ізоляції. 

В обласних центрах та великий містах рівень доступу до професійних юристів досить високий, заклади освіти кожного року випускають нових спеціалістів, і майже кожне місто може похвалитись численними вивісками «адвокат». Але водночас багато громад не мають вільного доступу до таких спеціалістів – віддалені гірські села, невеликі населенні пункти, «вимираючі» сільські райони, вразливі та закриті спільноти, малозабезпечені громадяни тощо. Ця нерівномірність розподілу змушує громадян шукати інші шляхи отримання правової допомоги. 

Громадські радники стоять найближче до людей – вони спілкуються зрозумілою мовою, розуміють труднощі та проблеми, активно задіяні в житті громад та виконують свої функції безкоштовно. 

Наразі в Україні діють 137 громадських радників, які об’єдналися в організацію «Асоціація громадських радників України». На Полтавщині вони  діють у Горішніх Плавнях, Покровському та Полтаві.

Побачити, чи громадські радники вже допомагають у Вашій громаді  можна за посиланням http://bit.do/feA2h.

Система Orphus