Ви тут:
Суспільство Україна 

Громадські діячі звернулися до Кабміну щодо виконання Закону про мову

Громадські діячі звернулися до Кабміну щодо виконання Закону про мову

Представники громадських організацій та ініціатив, які здійснюють свою діяльність у сфері захисту державної мови, направили відкрите звернення до Кабінету міністрів України щодо невиконання Закону про мову.

Вони занепокоєні невиконанням урядом норм Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

“За винятком Міністерства освіти й науки України, яке здійснює реальні кроки з популяризації і впровадження норм закону у сфері освіти та сприяє організації роботи Комісії зі стандартів державної мови, ми не бачимо реальних дій органів виконавчої влади з імплементації закону”, – йдеться у зверненні.

Так, відповідно до пункту 8 розділу ІХ Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” Кабінет Міністрів України був зобов’язаний до 16 жовтня 2019 року (протягом трьох місяців з дня набрання законом чинності) призначити Уповноваженого із захисту державної мови, а ще раніше – внести на розгляд Верховної Ради України проєкт закону про внесення змін до Державного бюджету України на нинішній рік у частині забезпечення діяльності Національної комісії зі стандартів державної мови та Уповноваженого із захисту державної мови, чого не було зроблено.

“Міністр культури, молоді та спорту і Міністр юстиції до цього часу не внесли на розгляд Кабміну претендентів на посаду Уповноваженого із захисту державної мови. Кабінет Міністрів не передбачив видатків на реалізацію закону не лише в змінах до бюджету на 2019 рік, але навіть і в поданому до Верховної Ради проєкті державного бюджету України на 2020 рік”.

Підписанти закликали Міністра культури, молоді та спорту і Міністра юстиції невідкладно внести на розгляд уряду кандидатури на посаду Уповноваженого, а Кабінету Міністрів України – призначити Уповноваженого на найближчому засіданні уряду; Міністерства та інші органи виконавчої влади – приділити належну увагу роз’ясненню та реалізації норм закону про державну мову, які вже набули чинності, а також завчасно готувати імплементацію норм, які набуватимуть чинності впродовж 2020 та наступних років.

Система Orphus