Ви тут:
Р Суспільство 

Електричний, газовий чи твердопаливний: який котел краще вибрати для обігріву приватного будинку

Електричний, газовий чи твердопаливний: який котел краще вибрати для обігріву приватного будинку

Власники приватного будинку рано чи пізно замислюються про встановлення опалювальної техніки для ефективного обігріву житла. Зазвичай вони обирають між електричними, газовими та твердопаливними котлами. Всі три різновиди користуються майже однаковою популярністю. Та у всіх є свої особливості використання.

Газові котли: ефективність, ергономічність, економічність

Одноконтурні та двоконтурні газові котли – це найпоширеніший тип опалювальної техніки. Їх використовують у приватних будинках, квартирах та навіть приміщеннях промислового та комерційного характеру: від складів та сховищ до офісних центрів.

Котли, які працюють на звичайному або скрапленому природному газові, можуть похвалитися високим коефіцієнтом корисної дії, довговічністю та високою ефективністю. Вони ідеально підходять для підтримання оптимального мікроклімату всередині будівель з великою площею. Двоконтурні моделі газових котлів можуть стати чудовою альтернативою централізованій мережі гарячого водопостачання.

Настінні моделі таких котлів зручно використовувати навіть у зовсім компактних приміщеннях. Підібрати настінні газові котли Bosch для власного житла можна в MOYO.

Переваги та особливості електричних котлів

Електричні системи опалення побутового рівня мають попит завдяки цілій низці очевидних переваг. Однією з причин їхньої популярності є екологічність. На відміну від газових та твердопаливних моделей такі пристрої не здійснюють шкідливих викидів в атмосферу, тому є цілком безпечними для використання навіть у тих помешканнях, в яких проживають маленькі діти. Крім того, процес експлуатації котлів не супроводжується жодними неприємними запахами.

Серед інших відчутних переваг електричних котлів:

  1. Безпечність використання. Сучасні моделі оснащуються різноманітними програматорами, запобіжниками, контролерами температури та напруги.
  2. Демократична вартість. Ціна більшості електричних котлів є доступною для користувачів з середнім рівнем доходів.
  3. Ергономічність. Котли електричного типу відрізняються зручністю у використанні та простотою налаштування.

Твердопаливні котли: вражаюча потужність та тотальна економія

Зазвичай до встановлення твердопаливних котлів користувачів мотивує можливість економії та відсутність доступу до централізованих мереж газо- та електропостачання.

Головною перевагою котлів, що працюють на твердому топливі, можна назвати їхню автономність. Крім того, до їхніх переваг належить можливість вибору оптимального виду палива, низька ціна обслуговування та довговічність.

Отже, оптимальним варіантом для більшості сучасних будинків можна вважати газові котли з двома контурами. Вони не потребують підключення до центральної електромережі, підходять для обігріву навіть дуже великих приміщень та відрізняються функціональністю, оскільки використовуються ще й для водопідігріву.