Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Дубілет розповів про масштабне скорочення штатів РДА в Україні: звільнять більше 18 тис чиновників

Дубілет розповів про масштабне скорочення штатів РДА в Україні: звільнять більше 18 тис чиновників

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повідомив про масштабне звільнення штату у районних державних адміністрацій.

“Ми скорочуємо штат районних державних адміністрацій (РДА) на 18449 позицій. Рішення про скорочення було непростим, але необхідним. Ми маємо суттєво підвищити ефективність роботи державних органів.”, – повідомив Дмитро Дубілет у Facebook.

Ось кілька принципів скорочення.
– Частина функцій дублюються з об’єднаними територіальними громади (ОТГ). У тих регіонах, де ОТГ сформувалися хоча б частково, відбувається дублювання.
– Частина функцій виявилися застарілими, невимірювальними та неефективними. Їх ліквідують.
– Частина функцій можна перенести на вищий рівень (ОДА, територіальні органи центральних органів влади або навіть Київ).
– Частина функцій об’єднуються.

Ті, хто потрапить під скорочення, за словами Дубілета, отримають попередження  за 2 місяці, а також їм виплатять всі компенсаційні витрати, в тому числі за невикористані щорічні відпустки.

Разом зі Службою Зайнятості ми працюємо над тим, щоб знайти кожному держслужбовцю нову роботу, навіть до моменту звільнення. Кожного буде супроводжувати кар’єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування. Пошук роботи, проведення професійного навчання, і навіть підготовка особи до започаткування власного бізнесу будуть проводитися із залученням найширшого кола організацій — бізнесу, ОТГ, профільних асоціацій тощо. Для цього всі співробітники будуть запрошені пройти профілювання”, – написав Дмитро Дубілет

Крім того, він наголосив, що разом з Міністерством цифровий трансформації і Міністерством економіки планують вже у січні запустити курс по ІТ-грамотності. Ці базові курси дозволять держслужбовцям безкоштовно навчитися цифровим навичкам і стати більш конкурентними на ринку праці.

“Повторюся, це болюче, але необхідне рішення. Я вважаю, що Уряд мав проводити ці скорочення більш плавно останні 2 роки (з ходом децентралізації). Однак, на жаль, цього не робилося — можливо, через вибори”, – зауважив Дубілет.

“Дорогі держслужбовці, я дуже сподіваюся, що ви зможете знайти своє нове місце в економіці країни”