Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

До Кременчуцької виховної колонії завітав український моряк Богдан Головаш

До Кременчуцької виховної колонії завітав український моряк Богдан Головаш

22 жовтня 2019 року до вихованців державної установи «Кременчуцька виховна колонія» завітав звільнений з російського полону, український моряк Богдан Головаш.

7 вересня відбувся обмін полоненими між Росією та Україною. З полону повернулися 35 українців – це 11 політв’язнів та ще 24 моряки. В числі моряків був і кременчужанин лейтенант ВМС Богдан Головаш, який пробув у російських застінках 9 місяців і був звільнений шляхом двостороннього обміну полонених. Богдан має три державні нагороди. Перший – це Орден Богдана Хмельницького третього ступеню, друга нагорода – за військову доблесть, третя – за досягнення у військовій службі другого ступеню. І ще є недержавна – за мужність у полоні–Хрест Петра Калнашевського. У Кременчуці хлопця хочуть нагородити відзнакою «За заслуги перед містом».

До установи Богдан завітав із своїм наставником з часів навчання у військовому ліцеї Володимиром Поляковим. Зустріч пройшла у дружній атмосфері за чашечкою чаю із солодким яблуневим пирогом. Як розповіла заступник начальника Олена Удовицька, під час зустрічі Богдан розповів юнакам про своє навчання, морську практику, умови перебування в полоні, про плани на майбутню службу. Висловив подяку кременчужанам, які в період ув’язнення підтримували його рідних, надсилали листи. Він підкреслив, що ця підтримка була йому та його товаришам дуже потрібною, бо вони знали: те, що вони роблять, має значення для людей. Хлопці у свою чергу підготували для Богдана чудовий виступ, пісні та танки, душевні вірші. Задавали багато запитань. На згадку про зустріч подарували Богдану футбольний м’яч.

Начальник установи Олександр Сайко разом з вихованцями та співробітниками колонії подякували Богдану за змістовну зустріч, та побажали добра, світлого настрою та перемоги.

Система Orphus