Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Для посипання доріг взимку цьогоріч на Полтавщині заготовлять 15 тисяч тонн суміші

Для посипання доріг взимку цьогоріч на Полтавщині заготовлять 15 тисяч тонн суміші

Наразі на Полтавщині вже заготували 2 тисячі тонн солі для виготовлення суміші, яку використовуватимуть цьогоріч для посипання доріг в зимовий період. Її розмістили на території Шишацького району. Загалом, цього року заготують близько 15 тисяч тонн протиожеледних матеріалів.

Про підготовку дорожнього господарства до зими говорили сьогодні на нараді у Полтавській облдержадміністрації. До спілкування долучилися керівники районів, ОТГ, Агентство місцевих доріг Полтавської області та підрядники.

“Важливо, щоб ми були готові до зими, до прибирання снігу на дорогах у зимовий період. Потрібне розуміння: яка техніка працюватиме та в якій кількості на кожній ділянці дороги в кожній ОТГ. З 1 листопада ми також розпочинаємо обговорення плану ремонту доріг на наступні три роки, враховуючи транспортні потоки та стратегічну важливість напрямків. Має бути не суб’єктивний погляд, а наукова думка: що робимо у першу чергу, що – у другу, що – у третю. Обговорюватимемо всі нюанси і з головами РДА, ОТГ та районних рад”, – сказав т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Загалом, цього року для розчищення доріг на території Полтавщини вже підготовили  225 одиниць техніки. З них 73 – піскорозкидачі. Також планують залучати техніку комунальних та сільськогосподарських підприємств.

“Ми проаналізували особливості використаних протиожеледних матеріалів. Зокрема, знайшли відсів на кременчуцькому ГОКу, який використовується в Кременчуцькому районі, а також закуповує Харків та інші міста. Він більш ефективний порівняно з піском. Ми залучили лабораторії, щоб визначити необхідний склад суміші, враховуючи середньодобові температури. Всі матеріали направимо в райони, пропорційно розрахувавши згідно з протяжністю доріг”, – розповів  директор Агентства місцевих доріг Полтавської області Олексій Басан.

Він також висловив сподівання, що з кожним районом буде налагоджена ефективна комунікація.

“Наші вимоги: кожен район щонайменше має бути забезпечений двома піскорозкидачами, навантажувачем і кількома одиницями снігоочисної техніки”, – додав Олексій Басан.