Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Депутати Полтавської облради не підтримали Звернення щодо недопущення реалізації так званої «формули Штайнмаєра»

Депутати Полтавської облради не підтримали Звернення щодо недопущення реалізації так званої «формули Штайнмаєра»

24 жовтня, під час другого пленарного засідання 27-ї сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання, депутати не підтримали внесення на розгляд сесії Звернення до Президента України, Верховної Ради України щодо недопущення реалізації так званої «формули Штайнмаєра».

“Як й інші міста України, своїм Зверненням ми хочемо привернути увагу і не допустити капітуляції. Головне, щоб не було виборів до того часу, доки стоятиме на сторожі український військовий. Можна проводити вибори лише тоді, коли російські війська відійдуть на територію Росії, і на Донбасі буде юрисдикція законів України”, – прокоментував голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

“Тут справа не в тому, щоб Полтавщина долучилася до параду голосувань. Важливо, щоб Президент звернув увагу, що потрібно увімкнути певні запобіжники перед тим, як домовлятися з Росією. Путін дуже хитрий і може зіграти на поки недосвідченості Президента Зеленського”, – наголосив Олександр Біленький.

Та додав: за недопущення реалізації “формули Штайнмаєра” також виступають міста Полтава, Кропивницький, Суми, на західній Україні – майже всі ради одностайно, а наша область була б найсхіднішою.

Проте депутати Полтавської обласної ради не підтримали внесення цього питання на розгляд сесії.

Довідково. Текст Звернення:

Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України щодо недопущення реалізації так званої «формули Штайнмаєра»

Ми, депутати Полтавської обласної ради виступаємо категорично проти реалізації так званої «формули Штайнмаєра», за якою відповідно до Мінських угод запроваджується особливий статус Донбасу. Це є, на нашу думку, неприхованою здачею національних інтересів і початком капітуляції України в російсько-українській війні.

Унаслідок реалізації так званої «формули Штайнмаєра» Україна отримає легітимізацію та тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей через проведені місцеві вибори. На цих територіях остаточно закріпиться присутність представників терористичних окупаційних адміністрацій у владі на національному рівні. Усе вказане вище стане можливим опісля імплементації нового законодавства про особливий статус Луганської та Донецької областей і внесення відповідних змін до Конституції України.

Враховуючи викладене вище, ми – депутати Полтавської обласної ради вимагаємо не допустити надання «особливого статусу» окупованим територіям ні за так званою «формулою Штайнмаєра», ні шляхом внесення змін до законодавства України та вимагаємо припинити практику прийняття доленосних для держави рішень без урахування думки суспільства.

Закликаємо депутатів Верховної Ради України заблокувати ухвалення нової редакції та продовження дії Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», відомий також як Закон про особливий статус Донбасу.

Система Orphus