Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

ДБР повідомило про підозру двом поліцейським, які побили чоловіка та відвезли його катувати на пустир 

ДБР повідомило про підозру двом поліцейським, які побили чоловіка та відвезли його катувати на пустир

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, повідомили про підозру у катуванні двом працівникам патрульної поліції Васильківського відділу поліції Головного управління Нацполіції в Київській області.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Досудове розслідування встановило, що 17 грудня 2018 року під час чергування на зупинці громадського транспорту у Василькові Київської області правоохоронці розпилили в обличчя громадянину сльозогінний газ та завдали йому безліч ударів ногами та руками, а також два удари в обличчя прикладом автомата “АКСУ 74”. Причиною таких дій став спір громадянина з працівниками поліції.

Згодом, працівники поліції наділи на потерпілого кайданки та відвезли його на службовому автомобілі на безлюдну місцевість у Васильківському районі Київської області. Там вони продовжили знущатися з громадянина, завдаючи йому удари по різних частинах тіла, у тому числі прикладом автомата.

Після цього правоохоронці зачинили потерпілого в багажному відділенні службового автомобіля, завдавши при цьому додаткові удари автоматом в область голови.

Водночас знайомі та родичі чоловіка розшукували його та телефонували на номер 102, а також особисто прийшли до Васильківського відділу поліції.

Для приховування своїх злочинів, поліцейські винесли постанову по справі про адміністративні правопорушення за вчинення потерпілим адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) та протоколи про адміністративне затримання і про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 та ст. 185 КУпАП.

Завдані тілесні ушкодження підтверджені висновком судово-медичної експертизи. Крім того, судово-психологічна експертиза підтверджує, що описані дії працівників поліції викликали у потерпілого страждання та завдали йому суттєвої моральної шкоди.

Наразі двом поліцейським повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень:

– перевищення службових повноважень працівником правоохоронного органу, а саме умисному вчиненні дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, що спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян і супроводжувалися насильством, застосуванням спеціальних засобів, а також болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, вчиненому групою осіб без попередньої змови між собою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення (ч. 1 ст. 28, ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України);

– катування, тобто умисне заподіяння сильного фізичного болю, фізичного та морального страждання шляхом нанесення побоїв, мучення з метою примусити потерпілого вчинити дії, що суперечать його волі, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 127 Кримінального кодексу України).

“Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Київської області. Досудове розслідування триває, готується клопотання про обрання поліцейським міри запобіжного заходу”, – йдеться у повідомленні.