Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Чому жінки страждають від депресії частіше за чоловіків, – пояснили науковці

Чому жінки страждають від депресії частіше за чоловіків, – пояснили науковці
Ймовірно, деякі жінки вважають, що страждають від депресії частіше за чоловіків через велику купу обов’язків, які звалилися на їхні тендітні плечі, але в американських науковців зовсім інша відповідь на це проблемне питання, повідомляє lux.fm.

Наукою справді доведено, що жінки в два рази більш вразливі перед депресією, ніж чоловіки, але все це через гормони, а не їхній надто емоційний норов (інколи).

Вчені з Мічиганського державного університету провели цікавий експеримент над самцями та самицями щурів, який показав, що активність клітин гіпокампу (бере участь в механізмах формування емоцій) залежить від рівня тестостерону.

Так, у стресових ситуаціях рівень тестостерону значно знижується, через що пацюки починали сильно тривожитися та проявляти ознаки депресивної поведінки.

Якщо рівень цього гормону тримається в оптимальній позиції, то й неприємні наслідки стресів стають менш помітними для організму.

Активність в мозку чоловіків під час стресу значно нижче, ніж у жінок, і все це через високий рівень гормону тестостерон, – пояснюють дослідники.