Ви тут:
Суспільство Україна 

Через приватизацію Одеської кіностудії кінорежисер Павловський оголосив голодування

Через приватизацію Одеської кіностудії кінорежисер Павловський оголосив голодування

Кінорежисер-постановник Одеської кіностудії та заслужений діяч мистецтв України Леонід Павловський з 15 жовтня розпочав голодування. Він вимагає створити міжнародну комісію, яка б проаналізувала діяльність Одеської кіностудії за останні 15 років.

Про це повідомляє Hromadske.ua.

Одеську кіностудію ще у 2008 році частково визнали банкрутом. Наразі 50% + 1 акція підприємства належать державі, решта – ТОВ “Нова кіностудія”. 3 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила закон, що знімає заборону на приватизацію 50% акцій Одеської кіностудії, які залишаються у власності держави.

Діячі мистецтва, які виступають проти повної приватизації Одеської кіностудії, направили до президента Володимира Зеленського три листи, а також лист до Кабміну, Міністерства культури, Національної спілки кінематографістів України, але не отримали жодної відповіді.

За словами Павловського, який є членом “Гільдії кінематографістів Одеси”, Одеська студія зараз просто слугує технічною базою для “Нової кіностудії”, у штаті немає жодних служб, які б читали сценарії, шукали інвесторів, а зйомки фільмів просто не передбачені.

“Коли приїжджають інші групи в Одесу, вони надають кому там табуретку, кому костюм червоноармійця, кому ще щось і у них це називається, що вони знімають кіно. Подивіться в реквізити цих фільмів і титри цих фільмів, там ніяка Одеська студія не вказана, а вона просто слугує технічною базою”, — сказав Павловський.

Кінорежисер нагадав, що у 2004 році вже оголошував голодування, коли почалося акціонування кіностудії. Тоді міністр культури Юрій Богуцький пообіцяв – кіностудія отримає звання національної, що унеможливить її приватизацію.

Директор Одеської кіностудії Андрій Осіпов вважає дії окремих представників гільдії кінематографістів Одеси шкідливими, а поширену ними інформацію неправдивою.

“Уся ця інформаційна атака виглядає як спроба тиску на підприємство і є свідченням політичної боротьби, заручником якої стала Одеська кіностудія”, – зазначив Осипов.

“За його словами Леонід Павловський, як і інші кінематографісти знають про позитивні зміни, але не говорять про них. Осипович стверджує, що цього року кіностудія працює над чотирма власними кінофільмами (“Пам’ять сонця” реж. Костянтин Коновалов, “Полум’яна ріка” реж. Дмитро Косигін, “Іванова, 45” реж. Бата Недич, “Тепер я турок, не козак” реж. Віллен Новак)”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus