Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

4 штами грипу: кременчужанам радять подбати про імунізацію уже сьогодні

4 штами грипу: кременчужанам радять подбати про імунізацію уже сьогодні

Медики радять кременчужанам вже зараз подбати про імунізацію проти грипу  та зробити профілактичні щеплення. 

За інформацією міського лікаря-епідеміолога Лариси Коровіної, цього сезону слід очікувати чотири штами грипу: “Канзас”, “Брісбен”, “Колорадо” та “Пхукет”. Наразі епідеміологічний сезон майже розпочався, але грипу поки що немає.  До нього слід завчасно готуватися. Найефективнішим методом профілактики грипу є щеплення, повідомляють у міській раді.

Варто зазначити, що починати вакцинацію лікарі зазвичай радять до початку активної захворюваності, адже імунітет після щеплення від грипу виробляється у людини упродовж місяця. Завдяки вакцинації імовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень зменшується на 60%, імовірність летальних випадків, пов`язаних із ускладненнями після гриппу, зменшується на 80%, а частота госпіталізацій зменшується приблизно на 50%.

Цього року Україна закупила вакцини проти грипу виробництва Франції та Кореї. Вони мають всі прогнозовані штами грипу.  В аптечній мережі вартість таких вакцин становить близько 220 грн..

Наразі у закладах охорони здоров’я Кременчука реєструються випадки звичайних респіраторних захворювань. За минулий тиждень зареєстровано 1078 випадків ГРВІ, госпіталізовані 12 осіб.