Ви тут:
Суспільство ТОП-новина традиції 

14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці: традиції та прикмети

14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці: традиції та прикмети

14 жовтня православні українці відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Це свято, як вважається, з’явилося понад тисячу років тому – в 910 році в Константинополі, і пов’язане з явленням Богородиці, яка допомогла вірянам, покривши їх своїм омофором – вбранням для богослужіння.

Саме слово “покров” означає “покривало”. У народній традиції у цей день відзначається зустріч осені із зимою. Свято пов’язане з початком вечірніх дівочих посиденьок й осіннього весільного сезону. Назву свята також пов’язують з першим снігом, який “покривав” землю, вказуючи на близькість зимових холодів. Крім того, свято стало символом заступництва, що допомагало воїнам здобувати перемоги в битвах.
Вважається, що на Покрову молитви й замовляння про заміжжя володіють великою силою, тому дівчата, які мріють про весілля, намагаються провести ритуал, щоб вийти заміж протягом року.
Важливо пам’ятати, що Покрова – свято родинне. Цей день бажано провести зі своїми близькими, поговорити про майбутнє і згадати приємні моменти. Ні в якому разі не можна конфліктувати з родичами в цей день. Особливо з жінками. Це може негативно позначитися на здоров’я в найближчі дні.

Тихий вечір з родиною день наповнить особливою атмосферою і стане початком приємною традицією на свято. Якщо ваш вечір буде освячено свічкою з храму, а в будинку буде пахнути свіжими млинцями, то це буде ідеальний варіант проведення Покривів.

Народні прикмети

У народі кажуть, що погода на Покрову покаже, якою буде зима. Якщо дерева на Покрову скинуть все листя, то можна чекати легкої теплої зими. Якщо ж листя залишаться на місці, то зима буде суворою і довгою.

На Покриву часто ходять свати, питати у батьків незаміжніх дівчат про весіллях. Прийнято вважати, що краще не відмовляти в цей день, бо як ще три роки не буде пропозицій руки і серця у дівчини. Успішними вважаються шлюби на Покрову. Раніше більшість весіль призначали на 14 жовтня, що вважають доброю прикметою для майбутніх сімей.

Ще одна цікава прикмета – це веселощі і святкування Покривів. Якщо весело проведеш свято, то знайдеш швидко любов. А вітряна погода принесе багато наречених. Снігові Покрови також вважаються доброю прикметою для весіль.

Якщо у вас ще немає своєї сім’ї, проведіть час з мамою або бабусею, поговоріть про майбутнє і про починаннях. Важливо взяти турботу і захист від близьких, розслабитися і вислухати тих, хто вам доріг. Покрова – це свято, яке об’єднує людей, зберігає між ними теплоту і хороші відносини.

Якщо ви не йдете в церкву на Покрова, то дуже правильно зайнятися в цей день благодійністю. Подаяння, допомога, фінансова підтримка та благодійні акції на Покрову вважаються найбільшим благом, яке ви можете принести в світ.

Не забувайте, що все, що ви віддаєте на Покрову, повернеться вам: будь то негатив або позитив. Краще не грішити і не створювати конфліктні ситуації, максимально наблизити свої думки до позитивному річищі. Це важливо для підтримки гарного настрою напередодні зими і має стати правилом, незважаючи на свята.

Система Orphus Поделиться на fb