Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Які труднощі виникали, під час впровадження пілотного проекту “вторинки” на Полтавщині

Колишній заступник Уляни Супрун відверто розповів про те, із чим доводилося стикатись у роботі на прикладі пілотного проекту реформи вторинної ланки у Полтавській області.

Павло Ковтонюк, колишній заступник в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, розповів в інтерв’ю сайту “Сьогодні”, що на Полтавщині у хірургічних відділеннях деяких лікарень пацієнти дійсно потребували операції лише в половині від всіх випадків. А в деяких медзакладах можна було відмовитись від хірургічного втручання у більшості випадків – оперування потребували лише дванадцять відсотків прооперованих пацієнтів.

На думку пана Ковтанюка, медики оперували тих, хто цього не потребував в зв’язку з тим, що отримати гроші з бюджету можна було лише, зайнявши ліжка в лікарні. Медиків фінансували, виходячи з кількості зайнятих ліжок у відділеннях. Про це розповів Павло Ковтонюк. Але для цього лікарям доводилось видавати одні послуги за інші.

Зараз запроваджені вже зовсім інші електронні системи звітності – таких випадків буде менше. Один із колишніх очільників міністерства охорони здоров’я України переконаний, що приховати непотрібне лікування перед Національною службою здоров’я України стане важче.

Екс-заступник міністра також розповів, чому зараз виникають проблеми із фінансуванням медустанов. Павло Ковтонюк вважає, що існує хибна думка, що нібито потрібно порахувати усе населення, затвердити медичні протоколи, порахувати вартість ліків та медичних товарів…Але ж лікарня не починає працювати з нуля на пустому місці. І вже приблизно відомо, скільки пацієнтів вона обслуговує. Так, за його словами, зараз немає певності у тому, які саме послуги були надані. Але через деякий час з допомогою електронної звітності стане зрозуміло, на що йдуть виділені кошти. На думку Павла Ковтонюка медиків очікує багато сюрпризів, тому що стане зрозуміло, як видавали бажане за дійсне, зазначив він.