Ви тут:
Спорт Суспільство 

Як у НХЛ: в Україні вперше проведуть зимовий хокейний матч просто неба

Так звану “зимову класику” (Winter Classic) мають провести у найближчі два сезони.

Як розповіли в УХЛ, подібна інформація була озвучена на прес-конференції, яка була присвячена початку четвертого сезону чемпіонату Української хокейної ліги – Парі-Матч.

Про місце проведення такого матчу поки нічого не відомо.

Ідея проведення хокейної зустрічі просто неба, в Північній Америці виникла досить давно. Вже в 1991 році команди НХЛ Лос-Анджелес Кінгс та Нью-Йорк Рейнджерс провели виставковий поєдинок у Лас-Вегасі. Та незважаючи на непогані відгуки, подібні зустрічі в XX сторіччі вже не проводилися.

Лише в жовтні 2001 року студентські команди Університету штату Мічиган та Мічиганського університету зіграли матч на футбольному стадіоні, подивитись на який прийшли 74,544 глядачів.

І, нарешті, 22 листопада 2003 року в Едмонтоні на легкоатлетичному «стадіоні Співдружності», в рамках Heritage Classic, відбувся матч регулярного сезону НХЛ, між командами Едмонтон Ойлерс та Монреаль Канадієнс. На відміну від поєдинку в Лас-Вегасі, результат цієї зустрічі зараховувався в загальний залік команд. Незважаючи на досить низьку температуру повітря (близько −20 °C), на матчі були присутні 57,167 глядачів.

Після перерви в чотири роки, 1 січня 2008 року, неподалік Баффало, проходить перший поєдинок із серії «Зимової класики». В зустрічі місцевих Сейбрс та гостей із Піттсбурга був встановлений рекорд відвідуваності матчів національної хокейної ліги: 71,217 вболівальників.