Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як розвинути емоційний інтелект у дитини: поради Миколи Кулеби

Щодня ми переживаємо якісь емоції. І не завжди вміємо в них розібратися. Уявіть, як може бути складно дитині розібратися у своїх емоціях.

Емоційний інтелект – це здатність точно сприймати емоції, оцінювати та виражати їх, уміння регулювати емоції з метою подальшого емоційного й інтелектуального зростання. Психологи радять розвивати емоційний інтелект малюка з народження.

“Бажаєте розвинути емоційний інтелект у вашої дитини? Вивчіть стратегії батьківського виховання, які допоможуть вам розвинути емпатію та емоційну обізнаність”, – радить Уповноважений Президента України з дитини Микола Кулеба.

Пам’ятайте, що ви не можете навчити тому, що не робите самі.
Ваші діти вчаться на ваших діях, а не словах. Якщо ви не вмієте виражати емоції, дитина не навчиться цьому.

Спробуйте вчитися у своїх дітей.
Діти не вивчали емоційний інтелект. Але вони легко знаходять друзів, вміють радіти. Слухайте дітей і вчиться в них – це допоможе вам встановити взаємоповагу в сім’ї.

Не повторюйте помилки власних батьків.
Вселити страх в дитину простіше, ніж ви думаєте. І Згадайте, які слова чи дії ваших батьків лякали вас в дитинстві. Випишіть цей список, і, коли ви втомлені або роздратовані, прочитайте його і замисліться над власними почуттями. Таке нагадування може попередити вас від використання подібних фраз і дій відносно вашої дитини.

Нещасні батьки виховують нещасних дітей.
Якщо ви виснажені та пригнічені, ваші діти теж будуть пригнічені. Якщо ви приносите себе в жертву дитині, ви не зможете зробити її щасливою. Будьте здорові і щасливі самі, тоді зможете виховувати здорових дітей.

Вибачайтесь, коли помиляєтесь.
Ідеальних людей не буває. І всі ми помиляємось. Головне – це вчасно визнавати свою провину і вибачатися. Це дуже просто.