Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Вже 14 шкіл Полтавщини подали заявки на навчальну зброю, – Едуард Бородай

На Полтавщині і надалі продовжуватимуть забезпечувати освітні заклади навчальною зброєю для викладання предмету «Захист Вітчизни». За словами заступника військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату Едуарда Бородая, таким чином хочуть відновити викладання цього предмету у системі освіти.

«Починаючи з 2015 року керівництво Полтавського обласного військкомату поставило за мету щось змінити в цьому напрямку. Певні результати вже є. Влітку цього року навчальну зброю видали 30-м закладам освіти, де обладнали спеціальні кімнати для її зберігання. Але це не кінцевий результат. Станом на сьогодні 14 шкіл Полтавщини вже подали нові акти готовності — одна школа на Шишаччині і 13 шкіл у Карлівському районі. До кінця року ще почекаємо і направимо дані в Департамент освіти і науки. Там узагальнять і зроблять заявку на навчальну зброю. З 2020 року будемо видавати зброю наступним школам», – розповів Едуард Бородай на нараді з освітянами у Полтавській ОДА.

Начальник відділу загальної середньої, дошкільної, спеціальної та інклюзивної освіти Департаменту освіти і наук Полтавської ОДА Ангеліна Кушпіль зауважила, що у Полтавській області діє обласна цільова програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки.

Едуард Бородай повідомив, що разом з Управлінням Державної служби якості освіти у Полтавській області перевірятимуть навчальні заклади регіону на викладання предмету «Захист Вітчизни» та наявність відповідної матеріально-технічної бази. Також особливо увагу звертає на обов’язковий елемент викладання — як вчитель, так й учні мають бути на уроці у військовій формі. І повернення у навчальні заклади посади заступника директора з військово-патріотичного виховання.