Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Відбулася чи не відбулася: у Полтавській облраді знову не знайшли компроміс на бюджетній комісії

Сьогодні у Полтавській обласній раді було заплановано проведення засідання постійної комісії з питань бюджету та управління майном.

На розгляд депутатів винесли 22 основних питання та 10 листів і звернень. Були присутні представники громад, які мали зауваження до формування Перспективного плану Полтавської області.

Засідання мало відбутися під головуванням Миколи Бондара, щоправда, присутні депутати не проголосували за початок роботи комісії, тож, вона не відбулася.

– Ну що, бажання до компромісу знову нівельовано через прагнення «носити корону». 8 депутатів, вже не «ТВО голови бюджетної комісії Ірина Степаненко», підписали звернення про скликання комісії. Ок, голова «бюджетки» Микола Бондар підписує відповідний документ про скликання. Але не все так просто: Ірина Вікторівна «хочет правіть» і зручно вмостилася в центрі президії. Це все одно, якби частина депутатів скликали позачергову сесію і на свій розсуд обрали головуючого, без рішення ради. Нічого, ми і цей «недолік» подолаємо. Отакі «бюджетні» метаморфози, – прокоментував роботу комісії на своїй сторінці у соцмережі голова Полтавської облради Олександр Біленький.

Т.в.о.голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло у коментарі “Новинам Полтавщини” зазначив:

– Комісія не відбулася, бо не був затверджений порядок денний. Зібралася ініціативна група депутатів, вони мають на це право, обговорювати усі питання, документи, але це не засідання комісії. Щодо можливості чи неможливості винесення питань до обговорення у сесійну залу, то хочу нагадати, що комісії створені для того, щоб обговорювати питання і вносити пропозиції, вони не приймають остаточне рішення. Остаточні рішення приймаються тільки на сесії. Тобто, усі рішення комісії мають рекомендаційний характер, вони не є нормою до виконання. І суб’єктом подання усіх питань на сесію, згідно чинного з законодавством, є Полтавська обласна державна адміністрація. Тобто, усі питання, які сьогодні не були розглянуті, будуть винесені на сесію Полтавської облради. Вони усі важливі і мають вирішуватися. Якщо робота комісії саботується, значить голова ради має прийняти відповідні міри: чи змінювати комісію чи додати членів комісії. Це уже внутрішня справа облради. Я вважаю, що така робота не є конструктивною. І хочу нагадати, що за регламентом і Законом Україні про місцеве самоврядування, голів комісій затверджують на сесії за поданням голови обласної ради, а не комісія вирішує хто буде головою, не кілька депутатів. Вони можуть внести пропозицію голові облради. Але тільки він винесе ту чи іншу кандидатуру на сесію. Голова просто може прислухатися до пропозиції, але приймає рішення сам. Микола Бондар — чинний голова комісії, затверджений депутатами під час голосування. Тому рішенням комісії, більшості її членів, зняти його неможливо. Через це і конфлікт. Ірина Степаненко хоче бути головою бюджетної комісії, але у неї не вистачає голосів у раді. Тому така от ситуація і складається.

Як наголосив депутат облради, член комісії Іван Сидоренко, Микола Митрофанович самоусунувся від виконання обов’язків голови бюджетної комісії.

– Тому ми висловили йому недовіру. Нині ми знайшли компроміс — більшість депутатів-членів комісії хочуть провести це засідання. Ми закликаємо усіх до конструктиву, бо усі питання треба розглянути.

Тож, інціативна група, під головуванням Ірини Степаненко, засідання комісії продовжила і розглянула питання порядку денного.