Ви тут:
Суспільство 

В Україні почали вирощувати незвичайні червоні горіхи

Фермер з Кіровоградщини вирощує незвичайні горіхи з червоним ядром, повідомляє Агробізнес Сьогодні. Раніше горіхи з червоним ядром вважалися дефектними. Проте недавно каліфорнійські вчені довели, що подібний незвичайний зовнішній вигляд горіху – це генетично зумовлений наслідок перезапилення цілої плеяди різних сортів горіху.

Українські вчені з Нікітського ботанічного саду одними з перших змогли вивести подібний сорт та дали йому назву «Пурпуровий». Зараз фермер з Кіровоградської області вирощує горіхи саме цього сорту.

«Можна довго розповідати про його яскравий гармонійний солодкуватий смак, про регулярну врожайність (68,8 ц з га). Але більшість людей все одно звикли до білого горіху. Якщо говорити про експорт — з однієї сторони ринок потребує білого як папір горіху, а з іншої сторони — я вірю, що горіх незвичного кольору і високих смакових характеристик може зайняти гідне місце на світовому ринку», — зазначив аграрій.

Вартість червоних горіхів значно вища, ніж в традиційних. Найчастіше їх замовляють ресторани і подають з десертами, або додають в салати.

поширити новину: