Ви тут:
Суспільство 

В ПЦУ пояснили про гріховність суїциду

У Всесвітній день запобігання самогубствам у прес-службі Православної Церкви України нагадали, що Україна входить до до переліку країн з високим рівнем самогубств. Щороку понад 800 тисяч осіб у світі стають жертвами суїциду.

ПЦУ прагне донести усю гріховність усвідомленого позбавлення себе життя та застерегти людей від цієї важкої помилки з незворотними наслідками.

“Життя наше – дар від Бога і Йому належить, тож людина не має права самовільно переривати його. Добровільне позбавлення себе життя завжди сприймалося як важкий гріх, який Церква на землі вже не може відпустити, бо всякий гріх відпускається тільки при покаянні. Самогубство, вчинене обдумано й свідомо, а не у стані безумства, Церква визнає таким же важким гріхом, як і відбирання життя в іншого (убивство). Але якщо вбивця забирає життя іншого, то самогубець позбавляє життя не лише тіло, а й губить свою душу”. 

Одна з головних причин самогубства – ослаблення віри або повне невір’я, внаслідок чого виникає духовна порожнеча, що заповнюється вадами гріха. Людина в такому стані не може знайти себе у світі і відмовляється нести свій життєвий хрест. Православна Церква постійно нагадує людині про те, що життя є величним даром Господнім, наповненим багатьма щедрими талантами і можливостями.

“І завжди пам’ятайте слова святого апостола Павла: «Хiба ж не знаєте, що ви – храм Божий i Дух Божий живе у вас? Якщо хто зруйнує храм Божий, того покарає Бог: бо храм Божий святий, а цей храм — ви» (1 Кор. 3: 16 – 17)”.