Ви тут:
Відео Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

В Омельницькій ОТГ яскравими барвами відбуяв фестиваль “Чарівна симфонія козацтва”

У останній день літа, 31 серпня, у Омельницькій ОТГ відбувся фестиваль “Чарівна симфонія козацтва”. Цей фестиваль – один з двох переможців Всеукраїнського конкурсу “Малі міста – великі враження” від Полтавщини , які проходять у 2019 році.

Мистецьке дійство було присвячене всесвітньо відомому композитору Петру Чайковському, рід якого походить з Омельника. Прадід композитора був сотником козацької сотні Миргородського полку, а дід композитора народився у Троїцькому (колишня Фрунзівка Глобинського району), вчився у Києво-Могилянській академії, де змінив прізвище Чайка на Чайковський.

На фестиваль завітали і почесні гості: перший заступник голови Полтавської обласної ради Євгеній Холод, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської облдержадміністрації Інна Іщенко, директор Департаменту культури і туризму ОДА Валентина Вождаєнко, депутат Полтавської обласної ради Олег Сазонов та інші посадовці.

“Від імені Полтавської обласної ради хочу привітати вас всіх з цим святом, і сказати, що останній день літа подарував нам гарну нагоду і гарну погоду для цього фестивалю. Я вже другий раз на святкових заходах у Омельницькій ОТГ і повинен сказати, що ви вмієте дивувати. Це досить гарне свято, вражаюче. Хочу побажати всім чудових позитивних емоцій та настрою!”, – звернувся до організаторів та гостей заходу Євгеній Холод.

Привітала гостей та організаторів фестивалю і Інна Іщенко. Також вона вручила нагороду за значні здобутки у суспільно-економічній діяльності голові Омельницької ОТГ Олександрі Шереметьєвій.

“Чарівна симфонія козацтва” – це та симфонія, яка повинна лунати у кожному серці жителів Омельника. Я хочу всіх привітати з цим прекрасним святом. Омельник – не тільки територія козацтва. Тут розвивається і туризм, і бізнес, створюються робочі місця. Напередодні державного свята – Дня підприємця, я хочу вручити нагороду голові Омельницької ОТГ Олександрі Шереметьєвій за те, що Омельницька громада є не тільки територією козацтва, є територією бізнесу, є територією розвитку, є територією процвітання!”.

Відзначила значимість фестивалю “Чарівна симфонія козацтва” і Валентина Важдаєнко.

“Сьогодні відбувається феєричне дійство тому, що Полтавщина – це унікальний регіон який може майже щоденно робити свято пошанування своєї історії, свого краю, своєї державності. Ми маємо чим пишатися! Нашу історію шанують по всьому світові. Омельницька ОТГ на чолі з її головою – це унікальна команда, яка доклала багато зусиль, щоб цей фестиваль відбувся. Друзі! Ви хочете змін, і ці зміни сьогодні є, і це ви зробили. Також хочу подякувати всьому депутатському корпусу Полтавської обласної ради. Якби не вони, ми б, як департамент, не могли робити ці виїзди, не мали б матеріального ресурсу для того, щоб об’єднати всіх митців Полтавщини в одну мистецьку родину”.

Головна ідея фестивалю – показати, як з козацьких родів виходили славетні люди, – зазначила Олександра Шереметьєва.

“Мета фестивалю – показати, що коріння видатних особистостей світу походить від відомих українських козацьких родів. У нас в Омельнику розпочинався рід від Івана Галагана, меценатів Галаганів. Від нас пішов Ставраков – великий полководець. На нашій території працював і жив Михайло Калачевський, який написав твір “Українська симфонія” і він був один з перших українських композиторів, які писали симфонії. Від роду Чайок пішов Петро Ілліч Чайковський. На нашій землі працював Володимир Вернацький. Тому не дивно, що енергетика цих людей тут створює умови для розвитку”.

Програма фестивалю була доволі насиченою. Кожен охочий міг спробувати страви української кухні та інші смаколики, придбати вироби майстрів, ознайомитися з експонатами історичних виставок, подивитися виступи народних колективів, споглядати за трюками артистів кінного театру. Родзинкою програми став концерт Полтавського симфонічного оркестру, який виконав безсмертні твори Петра Чайковського. Фестиваль тривав до пізнього вечора.

 

 

Система Orphus