Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

Українські десантно-штурмові катери “Кентавр” готові до держвипробувань

Вже завершено заводські випробування новозбудованих катерів типу “Кентавр”. Наразі триває підготовка до проведення державних випробувань.Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Катери вже декілька разів протестовано в акваторії Чорного моря поблизу берегів Одещини. Перші враження дуже гарні — вони достатньо маневрені, швидкісні, стійкі до морських хвилювань. Навіть при хвилюванні в три бали, катери впевнено маневрують та дають максимальні швидкості.

Катери побудовано за стандартами НАТО, тому значно відрізняється від інших кораблів чи катерів національних ВМС, які радянського виробництва. Система управління працює в автоматичному режимі. На борту якісно працює як радіолокаційна станція, так і сучасне навігаційне обладнання. На екранах планшетів чітко відображена вся інформація стосовно висвітлення поточної надводної обстановки. До того ж катери є малопомітним для засобів стеження противника.

Слід підкреслити, що серед головних переваг новозбудованих “Кентаврів” важливе місце займає броньований корпус, автономність плавання, малопомітність у морі через невеликі розміри, маневреність на ходу та при розворотах й, звісно, добротне оснащення озброєнням, що буде достатнім для знищення окремих маломірних цілей противника. Крім того, в процесі будівництва вдалося збільшити кількість десанту, який дорівнюватиме чисельності повноцінного взводу, тобто в катер легко вмістяться 32 військовослужбовці.

Також, катери спроможні дійти в будь-якій точці Чорного моря за один захід і оперативно повернутись назад. Дальність плавання складає 500 миль.

“Кентавр” — це вже другий проєкт вітчизняних катерів, який був розроблений і побудований саме незалежною Україною”, – йдеться у повідомленні.