Ви тут:
Суспільство Україна 

У Верховнй Раді зареєстрували законопроект про захист бджільництва

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект №2140 від 12 вересня «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва». 

Як йдеться в пояснювальній записцізаконопроектом пропонується доповнити статтю 247 Кримінального кодексу України частинами другою та третьою, які посилять кримінальну відповідальність щодо осіб, які використовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору.

Зокрема, за застосування засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин у період медозбору без повідомлення фізичним або юридичним особам, які займаються бджільництвом та органу місцевого самоврядування, незважаючи на наявність можливості подати ці відомості, пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн. – 8500 грн.) або громадські роботи на строк від ста двадцяти до двохсот годин.

За ті самі дії, якщо вони створили небезпеку потрави (загибелі) бджолиних сімей та завдали істотної шкоди фізичним та юридичним особам, які займаються бджільництвом пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн. – 17000 грн.) або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

Відповідно до примітки цієї статті, істотною шкодою вважається матеріальна шкода (збитки), заподіяна фізичним та юридичним особам, які займаються бджільництвом яка у сто (1700 грн.) і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або інша істотна шкода, завдана природному середовищу в галузі бджільництва.