Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

У Щербанівській ОТГ ділилися унікальним для України досвідом у галузі соцзахисту

Про те, як можна якісно налагодити систему надання соціальних послуг в об’єднаній територіальній громаді йшлося на тематичному семінарі у Щербанівській ОТГ.

Саме у цій громаді функціонує, поки що єдиний в Україні, територіальний центр, на засадах договорів міжмуніципального співробітництва (ММС) громад, повідомляють у Полтавському ЦРМС.

Чотири ОТГ Полтавського району спільно утримують територіальний центр Щербанівської ОТГ.

 

Про особливості соціальної підтримки після добровільного об’єднання говорили у свої доповідях Ніна Черняк, перший заступник директора профільного Департаменту Полтавської облдержадміністрації та Ігор Процик, очільник Щербанівської ОТГ.  Далі учасники мали змогу ознайомитися із роботою Філії денного перебування терцентра.

Докладно про його роботу розповіла Тамара Білоброва, керівниця закладу. Вона акцентувала увагу присутніх на необхідності оцінювання соціальних потреб громади. Відповідно, від цього й далі планується надання соціальних послуг в ОТГ.

Про важливість застосування механізмів договорів ММС  в «соціалці» говорив Геннадій Фасій, радник з муніципальних послуг Полтавського ЦРМС. Про практичний досвід та успішні практики надання соціальних послуг в громадах розповідали представники «піонерів реформи децентралізації» – Шищацької та Пришибської(Кременчуцький район) об’єднаних територіальних громад.