Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

У ПЦУ пояснили, чому не можна посповідатися онлайн

У зв’язку із розвитком технологій чимало людей цікавляться: «А чи можна мені посповідатися онлайн?»

У пресслужбі Православної Церкви України пояснили, що сповідь онлайн не звершується.

“І причина не в тому, що ми не приймаємо сучасність, або не хочемо зробити доступними певні речі. Справа в тому, що Таїнство покаяння, як і всі інші Таїнства Церкви, потребує особистої участі священнослужителя. За допомогою сучасних технологій можливо проводити бесіди на духовні теми, в тому числі й щодо гріхів та покаяння. Однак так само, як спогляданням їжі чи пиття не можна втамувати голод і спрагу – Таїнство не звершується заочно чи дистанційно”.

За словами духовенства, навіть звичайні лікарі не будуть вважати повноцінним лікуванням поради телефоном чи через інтернет, а запрошують на особистий прийом для спілкування з пацієнтом та огляду, бо тільки так можна поставити максимально вірний діагноз та оцінити важкість хвороби.

“Це правило стосується й процесу лікування душевних ран, яких люди завдають собі гріхами. Також у Таїнстві покаяння важливою складовою є повна впевненість у збереженні таємниці, чого ніколи не можуть надати будь-які засоби дистанційного спілкування, адже в них можливе стороннє втручання”.

У випадку, якщо не можете приступити до сповіді у зв’язку із фізичною неспроможністю (наприклад, через важку хворобу або немічність), скористайтеся можливістю запросити священника посповідати вас вдома, радять у ПЦУ.

“Пам’ятаймо, що зміст нашої відвертої розмови не звичайна формальність, яка звершується раз на місяць чи раз на рік будь-яким способом, а дійсно смиренне покаяння перед Богом з повним усвідомленням вчинених помилок та бажанням їх виправити”.