Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві змінять підхід до прибирання снігу, криги і бурульок з дахів будинків

Зима 2018-2019 видалась для Полтави, як ніколи, жахливою. Щодня у місті фіксувались десятки випадків травмувань людей від падіння бурульок, серед них й смертельні. Приміром, у січні на чоловіка впав пласт снігу, внаслідок падіння бурульки у людини струс мозку та розсічена травма, крижана брила травмувала 15-річну дівчинку. Взимку на з даху п’ятиповерхівки льодова брила впала на 6-річну дівчинку. А 83-річний дідусь, на якого впав лід, помер у лікарні. Також Костянтин Грубич під час візиту до Полтави на початку говорив, що місто лідирує по Україні за кількістю травмованих внаслідок падіння бурульок.

Нагадаємо, у Полтаві до робіт з очищення дахів від льоду залучали професійних альпіністів.

За словами заступника Полтавського міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка, раніше у Полтаві комунальні служби, де є автовишки, очищали дахи будинків усім структурам: освіті, медицині, житловому фонду. Тепер кожне управління відповідатиме за свої будинки, самостійно винайматимуть підрядні організації, які й будуть прибирати сніг, кригу і бурульки.

«Раніше як це було? Є підйомники в КП «Декоративні культури», у «Міськсвітло», у ДСНС. І починаємо «гасити пожежі». Управління освіти «кричить», що у них треба очищати дахи, бо діти ходять,;управління охорони здоров’я «кричить» своє, бо є лікарні; житловий фонд, бо є тротуари біля будинків. І кожен перетягує вирішення проблеми на себе, а рятувальники бігають з однієї сторони в іншу. І тоді в нас не вистачає ні техніки, ні людей, і немає єдиного центру, який все це координував. Ми проаналізували досвід інших міст, через кілька тижнів підготуємо свою документацію й оголосимо тендер на розчистку дахів від снігу, криги, бурульок. Депутати підтримали цю ініціативу, 2 млн грн у нас на це є. Вже провели не одну робочу нараду з іншими управліннями. Цього року хочемо, щоб у нас змінився сам підхід. Ми домовились, що управління ЖКГ буде відповідати за житловий фонд; культура — за свої адмінбудівлі; освіта — за свої; управління охорони здоров’я — за свої. Тепер вони самостійно винайматимуть підрядні організації, які допомагатимуть очищати сніг, кригу», – говорить Олексій Чепурко.

На початку року йшлося проте, щоб дахи будинків обладнати антикриговою системою. Але вона є дуже затратною.

«Для такої системи на один будинок ми повинні додати потужність до 40 кВт. Обленерго готове це надати, але у 100% всіх будинків це призводить до повної заміни кабелів, електропроводки. Це глобальна історія, яка, на жаль, є затратною. Якщо система коштує 300 тисяч гривень, то щоб її встановити й експлуатувати, потрібно не один мільйон гривень вкласти. І це лише на один будинок», – зазначив Олексій Чепурко.