Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вперше пройде Фестиваль думок

14 вересня у Полтаві в парку “Перемога” вперше відбудеться Фестиваль думок. Тема Фестивалю – «Полтава – місто можливостей?!».

Заходи такого типу вже не перший рік проводять у країнах Скандинавії та Балтії і вони є креативним механізмом для обміну думками. Це своєрідна противага інтернету та телебаченню, котрі не можуть замінити живе спілкування в реалі. Європейці зрозуміли, що навіть в епоху цифрових технологій жива дискусія набагато важливіша. Зокрема, такий фестиваль щороку проходить в Естонії у місті Пайде (Paide). Протягом кількох днів містяни дискутують на різні теми, що хвилюють суспільство. Тематика абсолютно різноманітна. Для них фестиваль – це чудовий майданчик, де суспільству можна випустити пару, знайти консенсус, почути опонента та побачити в ньому просто людину з іншими поглядами, говорять організатори.

На просторі Фестивалю діятимуть містечко громадських організацій Полтави та чотири дискусійні майданчики: «Політика окремо, а полтавці окремо?», «Міський простір для полтавців», «Громада у смартфоні», «Соціальний капітал громади», також фуд-корти та дитяча зона. Загалом на локаціях заплановано протягом дня провести 16 дискусій. І взяти участь у них зможуть всі охочі.

Впродовж Фестивалю триватимуть дискусії з цікавими спікерами. Зокрема, із політологом Андрієм Окарою, футурологом Віктором Бобиренком, письменником і кінодраматургом Андрієм Кокотюхою, режисером Тарасом Томенком. Вони говоритимуть на різні теми – від Бюджету участі до цифрової безпеки та можливостей smart-міста.

Організатори заходу: ГО «Ресурсний центр розвитку громадських організацій «ГУРТ», Полтавська філія Суспільної служби України, ГО «Нова Полтава», Mironenko design, КО «Інститут розвитку міста Полтава», Студреспубліка Полтава, Полтавська платформа.

Партнери: Парк «Перемога», Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради.