Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відзначили 75-ліття операції «Френтік»

На території філії Національного військово-історичного музею України – Музею важкої бомбардувальної авіації відбулося відзначення 75-ї річниці проведення спільної повітряної стратегічної операції «Френтік» із Полтавського аеродромного вузла.

В урочистостях взяли участь військові аташе – представники Посольства США в Україні, директор Національного військово-історичного музею України Андрій Іллєнко, народний артист України Володимир Талашко. 

Заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь подякував колективу музею, волонтерам, меценатам і всім, хто докладає зусиль для його розвитку.

«З часу операції «Френтік» встановилися міцні стосунки між мешканцями Миргорода, Полтави, Пирятина, Нових Санжар і американськими авіаторами. Сьогодні ми маємо класичний варіант створення музейної і туристичної справи. Нині бачимо, як розвивається музей, здійснюється національно-патріотичне виховання». 

 «75 років тому спільні дії американських і радянських пілотів ознаменували боротьбу проти загального зла, яке на той монет намагалося знищити світову цивілізацію. Сьогодні українське військо за допомогою країн союзників, насамперед США, так само виступає щитом Європи», – зазначив радник заступника голови Адміністрації президента Василь Павлов.

Урочистості продовжилися відкриттям пам’ятного знаку на честь 75-ї річниці операції «Френтік».  Відкрили його сини загиблого в АТО Олександра Фролова Владислав і Олександр, а також дочка загиблого героя Олександра Мочалова Жанна. Меценатом виготовлення знаку став Валерій Головко. До підніжжя поклали квіти та заклали капсулу з посланням майбутнім поколінням, які будуть відзначати 100-річчя проведення операції «Френтік».

Усі охочі могли оглянути зразки сучасної та історичної військової техніки, фотовиставку, а також реконструкцію бойових подій того часу – нальоту Люфтваффе  на аеродром, відтвореного учасниками військово-історичних клубів. Відвідувачів пригощали «польовою кашею» від відомого телеведучого Костянтина Грубича.

Делегації побували біля пам’ятника на військовому аеродромі та пам’ятного знаку на честь 50-річчя операції «Френтік». Відзначення продовжилося святковим концертом у Міському будинку культури за участі Національного Президентського оркестру.