Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві показали колекцію етнічного одягу у стилі ампір

В рамках відзначення 250-ї річниці від дня народження видатного українського письменника, поета, драматурга, засновника нової української літератури та громадського діяча І. П. Котляревського на сцені Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя були представлені колекція одягу «Поезія моди у стилі ампір» та колекція етнічного одягу родин Наталії Свиридюк та Валентини Титаренко.

Сорочки з домотканого полотна, запаски з купованої, завезеної купцями тканини «дикий шовк», керсетки з аплікацією «дерево життя», вовняні ткані пояси, хустки, вив’язані традиційно для дівчат та жінок, із родинних колекцій чудово доповнили образ жінки часів життя та творчості І. П. Котляревського.

Імператорський стиль ампір – стиль античних Богів, який зародився в кінці XVIII століття у Франції та полонив своєю красою Європу. Чарівністю античності пронизана і творчість нашого великого земляка – І. П. Котляревського. Неповторна гармонія поезії та моди втілена у проєкті «Поезія моди у стилі ампір». Керівник проєкту – декан факультету технологій та дизайну професор Валентина Титаренко, ідея проєкту – Юрія Матвєєва, конструкторське рішення – Наталії Орлової.

Колекція «Поезія моди у стилі ампір» виготовлена студентами факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В. Г. Короленка під керівництвом доцента Тетяни Борисової.