Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Полтаві почали впроваджувати проект “місто у смартфоні”

5 вересня у Полтавській міськраді відбулася перша зустріч робочої групи, яка розроблятиме проект концепції інформаційної системи «Poltava Smart City». Передбачено створення веб-порталу та мобільного додатку, які стануть ефективною платформою для комунікації в громаді.

До складу групи загалом входить 31 особа. Це поєднання представників місцевої влади, бізнесу, громадських організацій та ініціативних полтавців, які подали відповідні заяви. Саме вони повинні майже за два місяці розробити загальну концепцію.

«Перше засідання має більше установчо-ознайомчий характер, адже нам потрібно вирішити ряд організаційних питань: обрання секретаріату робочої групи, формування регламенту діяльності групи, обговорення загального бачення та пропозицій щодо побудови роботи», – прокоментував виконавчий директор ГО «Інститут аналітики та адвокації» Юрій Ромашко.

На першому засіданні були присутніми 22 члени робочої групи. Секретаріат сформували із шести осіб: заступника міського голови Олексія Чепурка, депутата міської ради та заступника голови групи Едуарда Волкова, які увійшли до його складу за посадами, а також начальника відділу оперативного реагування та секретаря групи Сергія Зубаня, виконавчого директора ГО «Інститут аналітики та адвокації» Юрія Ромашка, представниці місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація відкритих міст» Анни Шавиро і представниці медичного спецпідрозділу «Вартові життя» Вікторії Лози.

Як уже повідомлялося раніше, потенційно проект об’єднає жителів міста, владу та представників бізнесу, надавши широкий спектр можливостей для них – відкриті дані, електронні сервіси, послуги онлайн та багато іншого. Для прикладу, користувачі зможуть через додаток у телефоні повідомляти про проблеми в місті, відстежувати рух громадського транспорту, братимуть участь в електронних голосуваннях, отримуватимуть сповіщення про надзвичайні ситуації, знатимуть про різноманітні витрати із бюджету міста, зможуть записуватися до лікаря, дізнаватимуться про нові вакансії, події і навіть туристичні цікавинки Полтави. 

«На наступне засідання учасники групи підготують письмові пропозиції в своїй експертній тематиці, щоб почати формувати концепцію інформаційної екосистеми «Poltava Smart City». Будемо визначатися із основними завданнями, архітектурою, підходами, інструментами та ресурсами», – повідомив виконавчий директор ГО «Інститут аналітики та адвокації» Юрій Ромашко.

Наступне засідання робочої групи із формування та запровадження інформаційної екосистеми «Poltava Smart City» запланували на 18 вересня.

Остаточний варіант концепції проекту група має сформувати до 31 жовтня.

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

поширити новину: