Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві пам’ятний знак жертвам Голодоморів пропонують встановити замість монумента Леніну

У Полтавському краєзнавчому музеї під головуванням депутата міськради, ветерана російсько-української війни Юліана Матвійчука відбулося засідання громадсько-експертної міської робочої групи з увічнення пам’яті жертв голодоморів українського народу ХХ ст. Цю групу як дорадчий орган місцевого самоврядування створили рішенням сесії Полтавської міськради.

До групи увійшли та взяли участь у нараді Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (ПЦУ), заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, голова обласної організації НСХУ Юрій Самійленко, представник ГО SavePoltava Віктор Трофименко, директор Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського Олександр Супруненко, начальник відділу культури Полтавського міськвиконкому Лариса Кречко, регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар, громадські активісти Віталій Сороковий, Ніна Кирпотіна, завкафедри історії України ПНПУ, професорка Людмила Бабенко, кандидат історичних наук Віктор Ревегук, представники політичних партій та громадських організацій патріотичного спрямування.

Зібрання відбулося у форматі “круглого столу”. Обговорювали місце спорудження пам’ятника жертвам голодоморів в обласному центрі. На розсуд присутніх запропонували кілька локацій: біля кінотеатру “Алмаз”, двір Будинку профспілок, простір навколо каплиці неподалік Військового коледжу зв’язку, Петровський парк, Павленківський парк, трикутник вулиць Європейська – Панаса Мирного – Кагамлика, Дослідне поле, оглядовий майданчик з боку Панянського бульвару та алея до нього, а також колишня площа Леніна. 

В результаті тривалих дискусій та обміну дуками учасники групи погодились на останній локації. Присутні більшістю голосів підтримали низку ініціатив Олега Пустовгара: учасники групи ініціюватимуть звернення до комісії з питань найменування, переймнування, елементів міського середовища, пам’яті осіб та подій при Полтавському міськвиконкомі створення символьного простору з увічнення пам’яті жертв Голодомору. А саме – УІНП пропонує встановити інформаційно-меморіальну дошку на будинку колишнього Торгсину поблизу переходу “Злато місто” в центрі Полтави; внесення до переліку пам’яток культури меморіального хреста, встановленого в 90-х роках з ініціативи Полтавських Руху і “Просвіти” на території Свято-Покровської церкви в мікрорайоні Сади-2; встановлення інформаційно-меморіальної дошки барельєфного типу автору роману “Жовтий князь”, уродженцю Полтавщини Василю Барці на вулиці його імені (колишня Щорса), прилеглій до Київського залізничного вокзалу в Полтаві. 

Олександр Супруненко поінформував присутніх, що масові поховання загиблих від Голодомору 1932-33 знаходяться на Монастирському кладовищі Полтави, куди їх звозили з околиць міста та довколишиніх сіл. Учасники одноголосно проголосували за звернення до вищезгаданої комісії щодо впорядкування цих місць пам’яті та встановлення там пам’ятного знаку.