Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Полтаві обговорили захист прав іноземців та осіб без громадянства

6 вересня у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області відбувся круглий стіл на тему: ««Право іноземців та осіб без громадянства на захист».

Захід мав на меті обговорити питання практичної реалізації прав іноземців та осіб без громадянства на захист, проблемні питання у його реалізації та знайти шляхи їх вирішення.

Його учасниками стали представники системи безоплатної правової допомоги, патрульної поліції, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області, представники системи безоплатної правової допомоги, Управління державної міграційної служби у Полтавській області, Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, представники національних меншин області, ВУЗів м. Полтави, де навчаються іноземці, громадських організацій, поліцейський омбудсмен та адвокати.

На початку заходу між Управлінням Державної міграційної служби у Полтавській області та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області був підписаний Меморандум про співробітництво. Сторони домовилися про співпрацю у напрямі реалізації права осіб на отримання безоплатної первинної та безоплатної вторинної правової допомоги; організації спільних правопросвітницьких заходів тощо.

Документ своїми підписами закріпили очільники установ Сергій Шостак та Олександр Черчатий.

Модератором круглого столу став директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.

Заступник директора Регіонального центру Ігор Клименко, розповів учасникам аходу про порядок надання безоплатної правової допомоги Регіональним центром іноземцям.

Начальник управління ДМС у Полтавській області Сергій Шостак поінформував присутніх про дотримання працівниками УДМС України в Полтавській області та його територіальними підрозділами вимог Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання іноземних громадян.

Про діяльність Уповноваженого ВРУ з прав людини в сфері захисту прав людини розповіла Регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Віра Яковенко.

З виступу директорки Кризового центру для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах благодійної організації «СВІТЛО НАДІЇ» Олени Чикурової учасники круглого столу дізналися про практику роботи центру адаптації для бездомних осіб і звільнених із місць позбавлення волі з іноземцями та особами без громадянства.

Про правову допомога біженцям та особам, які потребують додаткового тимчасового захисту доповіла директорка Полтавського місцевого центру Людмила Бубир.

Проблеми правової обізнаності іноземців та осіб без громадянства з питань прав та обов’язків висвітлила у своєму виступі старший інспектор зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції у Полтавській області Аліна Кондратенко.

Провідний юрисконсульт Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, доцент, кандидат історичних наук, викладач Полтавського ЦППК Тамара Жалій розповіла про просвітницьку діяльність в закладах освіти щодо протидії торгівлі людьми.

З практичними аспектами надання правової допомоги іноземцям ознайомила учасників зібрання Людмила Тимохіна, адвокат системи БВПД.

Активними учасниками зібрання стали представники громадську організації, а саме Громадська організація “Полтавське товариство німців «Відергебурт», Полтавської вірменської громадянської організації «Урарту», Культурно- просвітницька спільнота болгар “Кан Кубрат”, Голова громадської організації «Князь», спілки палестинців у Полтавській області, які мали змогу поставити питання представникам державних та недержавних інституцій щодо захисту своїх прав та посилення правової обізнаності.

Захід пройшов у форматі активного спілкування, обговорення питань захисту прав іноземців та осіб без громадянства та консолідації зусиль учасників зібрання задля проведення спільної інформаційної та практичної роботи.

поширити новину: