Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві громадськість відзначила 30-річчя створення Народного Руху України

Вечір «Рух-це життя», присвячений 30-річчю створення Народного Руху України, зібрав учасників тих історичних подій, повідомили на сторінці УІНП Харків.

Вони вітали один одного з славним ювілеєм та ділилися спогадами про буремні роки боротьби за Незалежність України у 1989-1991 роках, про велелюдні мітинги, про Установчий з’їзд Руху у вересні 1989 року, про масштабний студентський виступ «Революція на граніті», про перші рухівські заходи у Полтаві та містечках області з відродження національної символіки, популяризації української історії, мови, культури.

Промовляли перший голова Полтавської крайової організації НРУ Олександр Келим, перша голова управи Зоя Коваленко, депутат ВР попередніх скликань Юрій Бублик, громадська активістка Олена Терник, перший голова Руху Нових Санжар Василь Дробиняк та ін.

 

Кандидат біологічних наук Олександр Чирков зосередив увагу присутніх на ролі культурологічного клубу «Рідне слово», який створювався з ініціативи дисидента-шістдесятника Миколи Кульчинського і який був ідеологічною предтечею рухівських структур на Полтавщині.

Учасників зібрання з ювілеєм привітав співробітник Північно-Східного міжрегіонального відділу УІНП Олег Пустовгар, який вступив до НРУ ще у березні 1991 року і очолював обласну організацію у 2005-2009 рр. Він поділився спогадами про рухівські мітинги у місті Гадяч, підняття синьо-жовтого прапора над ВР 4 вересня 1991 року, приїзд В’ячеслава Чорновола до Пирятина і Гадяча.

«З ініціативи УІНП у 2015 році Верховна Рада прийняла закон «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність у ХХ столітті». Ціла низка організацій, починаючи з Української Центральної Ради і закінчуючи Народним Рухом України (до 24 серпня 1991 року) законодавчо визнана суб’єктами боротьби за відновлення державної незалежності України. Тож з огляду на це буде ініційовано перед Полтавською ОДА відзначення 30-річчя Руху на державному рівні. Плануємо перегляд документального фільму «Рух. Полтавські сторінки» та зустріч з упорядниками книги «Полтавщина – шлях до незалежності», яку видано за підтримки ОДА».

Учасників зібрання нагородили почесними грамотами Полтавського обласного громадського комітету з відзначення 30-річчя НРУ.