Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Гадячі відбувся ІІ Фестиваль сучасних театрів

16 колективів та кількасот учасників долучилися до ІІ Фестивалю сучасних  молодих театрів «Нащадки Котляревського», що відбувся у Гадячі з нагоди 250-ліття від дня народження зачинателя нової української літератури.

Від самого ранку біля Гадяцького коледжу культури та мистецтв панувало пожвавлення. У міському парку можна було побачити живі інсталяції, виставки квіткових композицій та творів мистецтва, присвячених Котляревському. Розпочалося дійство урочистою ходою учасників фестивалю від пам’ятника родині Драгоманових до головної сцени фестивалю на площі Соборній. 

На головній сцені учасників та глядачів вітали директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко, начальник управління культури Департаменту Ірина Удовиченко, директор Гадяцького коледжу культури та мистецтв ім. Котляревського Анатолій Насменчук. Гадяцький міський голова Володимир Нестеренко висловив сподівання, що свято стане традиційним.

«Гадяч – справжня колиска талантів. Ще на початку 20 століття Олена Пчілка створила український  дитячий театр у нашому місті. Тому минулого року громада активно підтримала ініціативу проведення в Гадячі фестивалю молодих сучасних театрів в рамках проекту «Малі міста – великі враження»,  – зазначив він.

У перегляді фестивальних програм аматорських і професійних театральних колективів взяли участь молодіжні театри з Полтави, Горішніх Плавнів, Гадяча, Великої Багачки та інших районів Полтавщини. Студентський театр «Факультет Ф» філологічного  факультету Полтавського національного педагогічного університету ім. Короленка привіз поставновку твору, написаного Іваном Франком до 50-х роковин смерті Котляревського, який відтоді не виголошувався публічно, розповіла керівник та режисер театру, доцент кафедри української літератури ПНПУ Ганна Радько. 

“У своїй “Енеїді” Котляревський так заговорив українським словом, ніби відчував, що коли не зробить цього, то північний наш сусід так запанує, що вже нічого не зможемо вдіяти. На жаль, це актуально й досі, нинішня ситуація перегукується з тодішньою, тож ми і привезли на фестиваль цей твір”. 

Вперше у такому заході бере участь і шоу-театр “Free Life Puppets”, що працює у форматі Disney.

«Наша база в Полтаві, але ми багато працюємо за кордоном, також їздимо Україною. Основою репертуару є відомі мюзикли, шоу, фільми і мультфільми – все актуальне та цікаве. Працюємо трьома мовами, в т. ч. англійською», – зазначає режисер професійного театру “Free Life Puppets”  Максим Апушкін.

Увечері всі охочі могли послухати концертну програму «Музика театру» Полтавського академічного симфонічного оркестру.