Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У ДПС Полтавщини повідомляють про оновлення форми декларації про майновий стан і доходи для громадян та підприємців

Нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи та оновлена Інструкція щодо її заповнення затверджені наказом Мінфіну України від 25.04.2019 р. № 177, який набрав чинності з 7 серпня 2019 року.

Податкова декларація про майновий стан і доходи складається з самої декларації та трьох додатків:

– розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб і військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами  (додаток Ф1);

– розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб і військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою  (додаток Ф2);

– розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку з використанням права на податкову знижку  (додаток Ф3).

Необхідність оновити податкову декларацію про майновий стан і доходи виникла у зв’язку зі змінами в податковому законодавстві, а саме:

  1. Розширений перелік витрат, дозволених до включення в податкову знижку, а саме: доповнений пп. 166.3.9 ПКУ, яким передбачено право на включення до податкової знижки доходів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податків, який має статус внутрішньо переміщеної особи.
  2. У зв’язку з розширенням переліку витрат для застосування права на податкову знижку, визначений порядок розрахунку суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з ПДФО при використанні такої знижки, в окремий додаток Ф3.
  3. Одержувач сум винагород і інших виплат, нарахованих (виплачених) платникові податку відповідно до ЦПД фізичними особами – платниками єдиного податку четвертої групи, що здійснюють діяльність виключно в межах фермерського господарства, зобов’язаний включити їх в доходи в річній податковій декларації за звітний рік і самостійно сплатити з них податки і збори. В цілях реалізації вказаної норми у формі податкової декларації передбачений окремий рядок 10.2 для відображення наведених вище доходів.
  4. Суми податку, нараховані податковим агентом з доходів за здачу фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, сплачуються таким податковим агентом до відповідного бюджету по місцезнаходженню цих об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису). В цілях реалізації вказаної норми у формі податкової декларації передбачені окремі рядки:

– “10.4.1” – для відображення вищезгаданих доходів;

– ” 17″ – для відображення податку (військового збору) з таких доходів.

ГУ ДПС у Полтавській області

поширити новину: