Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Трансплантологія, реформа екстреної меддопомоги: очільниця МОЗ назвала пріоритетні напрямки роботи

Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька на першій пресконфереції назвала три пріоритетні напрямки роботи відомства.

Одне з перших завдань – реформа екстреної медичної допомоги. Для цього співпрацюватиме з Міністром інфраструктури.

«В першу чергу маємо абсолютно відпрацювати питання екстреної допомоги, щоб вона належним чином працювала. З 2012 року триває реформа і ще не завершена. Треба вирішити питання маршрутизації, диспетчеризації, наявність відділень інтенсивного лікування. Мала перемовини з Міністром інфраструктури, що ми будемо разом відпрацьовувати, в яких регіонах в першу чергу треба зробити дороги, щоб належним чином працювала екстрена допомога», – зазначила Зоряна Скалецька.

Друге завдання — трансплантологія. Планується, що до кінця року буде розроблений профільний закон.

Третє завдання — якісна високотехнологічна медична допомога. За словами очільниці МОЗ, у відомстві працюватимуть над зростанням тривалості життя і народжуваності.

«За останні 5 років народжуваність скоротилась на 40%. А людина у віці 55 років точно має проблеми або з тиском, або з сердцем. І ми повинні працювати над тим, щоб такі проблеми розпочинались набагато пізніше і людина жила довше, – закцентувала Зоряна Скалецька.