Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Суд виніс вирок по справі побиття полтавського журналіста Ярослава Журавля

18 травня минулого року журналіст Ярослав Журавель та його приятель Дмитро Демус завітали до офісу Полтавського обласного партійного осередку “СПУ”, що на вул. Соборності, 54. За кілька хвилин візит закінчився бійкою та тілесними ушкодженнями Ярослава Журавля.

До лікарні він потрапив із переломом щелепи зі зміщенням. Журналіст назвав імена нападників — Михайло (справжнє ім’я Мустафа) Алоєв та Антон Пазенко.

Судове засідання по справі розпочалось сьогодні, 9 вересня, об 11:00.

Після півтора року судової тяганини суддя Київського районного суду Полтави Олександр Калько виніс вирок по цій справі. Обвинувачені на засідання не з’явилися.

Антона Позенка та Мустафу Алоєва суд визнав винним у вчиненні кримінального провадження, передбаченого ч.1 ст. 28 (Злочин визнається таким, що вчинений групою осіб, якщо у ньому брали участь декілька (два або більше) виконавців без попередньої змови між собою.), ч.1 ст. 122 КК України (Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 цього Кодексу, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я або значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину), і призначив покарання:

Антону Пазенко за ч.1 ст. 28, ч.1 ст. 122 КК України у виді 2 років обмеження волі;

Мустафі Алоєву за ч.1 ст. 28, ч.1 ст. 122 КК України у виді 2 років обмеження волі.

Запобіжним заходом, відносно обвинувачених до набрання вироком законної сили, суд залишив особисте зобов’язання.

Також суд постановив стягнути з обвинувачених на користь потерпілого Ярослава Журавля 7114 грн 85 копійок матеріальної шкоди, 15 тисяч гривень витрат на професійну правову допомогу та 40 тисяч гривень моральної шкоди.

Сторона захисту обвинувачених з вироком категорично не погодилась.

“По справі немає жодних доказів, щоб виносити такий вирок. Повинен буди виправдальний вирок, тому що у справі, де є тільки покази потерпілого і зацікавлених людей, ніколи не виноситься обвинувачувальний вирок. Апеляція буде обов’язково!”, – сказав адвокат обвинувачуваних Володимир Тура.

Висловив свою думку з приводу рішення суду і потерпілий у справі Ярослав Журавель.

“Я розраховував, що буде трішки суворіше покарання. Ще буде апеляція, потім, можливо, набере чинності вирок стосовно обмеження волі. Що це значить? Що вони будуть ходити відмічатися до дільничного і жити звичайним життям, як і жили, мені це не зрозуміло. Шкода, що покарані лише виконавці, а організатори, Чередніченко та Ківа, не понесли ніякої відповідальності”, – сказав Ярослав Журавель.