Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Студенти та учні зустрілися з літераторами й науковцями з нагоди ювілею Котляревського

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбулася зустріч студентської та учнівської молоді з почесними гостями заходів із нагоди 250-ї річниці з дня народження Івана Котляревського.

Серед гостей були представники профільних інститутів Національної академії наук України та Національної спілки письменників України.

Ректор педагогічного університету Микола Степаненко сказав, що цьому закладу вже виповнилося 105 років, і в його стінах завжди відбуваються значущі заходи з нагоди найважливіших подій у житті Полтави та області.

На початку зустрічі доцент кафедри журналістики ПНПУ імені В.Г. Короленка Гліб Кудряшов представив невелику моновиставу, в якій зіграв Івана Котляревського. В ній звучали спогади письменника, сповненні прагнення подолати рутину повсякденного життя заради творчості й щирого людського спілкування.

«Котляревський не тільки створив «Енеїду» в Полтаві, він жив тут, – сказав директор Інституту літератури імені Т.Шевченка НАН України Микола Жулинський. – Він жив в Україні. І це знаково, бо дуже багато наших українців – талановитих людей – чи з волі власної, чи через нещастя вимушені були полишати рідну землю… Котляревський для нас важливий, бо витягнув із мовної багатющої народної криниці і вселив в «Енеїду» унікальні перлини народної мови. І таким чином показав, що народна мова – основа літературної мови».

Виступи прозаїків, поетів, літераторів, видавців продемонстрували, що спадок Котляревського не загублений, він розвивається. Те ж підтвердили виступи студентів ПНПУ імені В.Г. Короленка, які виконували пісні, вірші та уривки з різних літературних творів.

поширити новину: