Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство ТОП-новина 

Соціальна допомога на третю і кожну наступну дитину віком до 6-ти років

З 1 квітня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019   № 250 передбачено виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Про виплату допомоги на третю і наступну дитину віком до 6-ти років консультують фахівці Полтавського місцевого центру за надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Хто має право на призначення допомоги?

Право на допомогу мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні. Допомога призначається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.

Термін, на який призначається допомога, та її розмір.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

У разі коли в сім`ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім`я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну дитину.

Допомога призначається  у розмірі 1700 гривень.

Куди звертатися  за  допомогою?

Призначення і виплата допомоги здійснюється управліннями соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги.

У разі утворення об’єднаної територіальної громади документи для призначення допомоги приймаються уповноваженими особами та передаються управлінням соціального захисту населення.

У сільській місцевості прийом документів здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад.

Які документи подають для призначення допомоги?

До управлінь соціального захисту населення  подаються наступні документи:

 1. копії паспорта та ідентифікаційного коду заявника (з пред’явленням оригіналів);

 2. довідка про склад сім’ї;

 3. заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, за затвердженою формою;

 4. копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

 5. копії посвідчення дітей з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

 6. копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

Виплата допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок отримувача допомоги, відкритий у банківській установі, чи виплачується йому готівкою через виплатні об’єкти національного оператора поштового зв’язку.

Вказані документи  подаються заявником особисто.

Виплата допомоги припиняється у разі:

 • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

 • відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

 • нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

 • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

 • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

 • перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

 • втрати статусу багатодітної сім’ї;

 • смерті дитини;

 • смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу громадяни можуть, звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел.: 56-02-88.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.