Ви тут:
Відео Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Сотні світлин з Майдану та з війни: у Кременчуці відкрили оновлену виставку “Янголи в камуфляжі”

Учора, 13 вересня, у Кременчуцькій художній галереї відкрили фотовиставку «Янголи в камуфляжі».

Оновлену експозицію представила жителям Кременчука громадська організація «Добровольці України» за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Як розповів “Новинам Полтавщини” організатор виставки Юрій Кравченко, присвячені роботи подіям Революції Гідності та військовим медикам, які рятували бійців на Донбасі. В експозиції – світлини Мстислава Чернова, Олександра Тимошенка, а також фото з особистих архівів військових медиків та пораненого учасника Революції Гідності Володимира Зінченка.

– На виставці представлені світлини медиків з передової і події на Майдані. Сьогодні фотовиставка оновлена, ми додали дуже багато нових світлин. Їх надав постраждалий учасник Революції Гідності Володимир Зінченко. Сьогодні також ми представимо його відеоролик. Ми хочемо показати і розповісти про Героїв сучасності, про тих людей, яким ми дійсно завдячуємо і якими можемо пишатися. На виставці представлені світлини медиків добровольчих підрозділів, і медиків ЗСУ, і медиків Майдану, які, ризикуючи власним життям, рятували військових, – розповів Юрій.

Він наголосив, що фотовиставка уже набула Всеукраїнського масштабу. До прикладу, її презентували у Військовому ліцеї імені Івана Богуна.

– Також у Полтаві був спільний проект з Міністерством оборони. Ми працювали у школах Кременчука. У подальшому не плануємо зупинятися, а тільки розвиватися. Наразі ми уже навіть перестали рахувати години, які відпрацювали і людей, які відвідали наші виставки. Ми починали з Іваном з нічого, але нам почали допомагати, і ми дуже вдячні усім, хто долучився.

Співзасновник фотовиставки Іван Балацький розповів, що ідея проєкту виникла близько двох років тому. Тоді, згадавши з Юрієм, кому завдячують життям, вирішили розповісти про медиків за допомогою світлин.

– Близько двох років тому ми з Юрою поспілкувалися і згадуючи попередні часи, подумали – кому ми завдячуємо своїм життям. Це були медики, які мене рятували на Майдані, проводили операцію, і Юру, якого вивозили з Пісок. Так і з’явилася ідея цієї фотовиставки. Потім до нас долучилася Полтавська ОДА, депутати облради і міська влада. І ось, ми трішки розширюємо фотовиставку, додаємо світлини. Дуже цікаво було спочатку їздити школами і презентувати її там. Ми давали сильний меседж дітям, бо багато із них навіть не розуміли хто з ким воює на Донбасі, чому усе це почалося і що таке Майдан, – сказав Іван.

На виставку запросили студентів та учнів, до неї долучилися і небайдужі кременчужани.

Завітали на фотовиставку і директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Вікторія Пилипенко та депутат обласної ради Руслан Рогов.

– Ми товаришуємо з хлопцями з минулого року, уже провели серію виставок у Полтаві. Хлопці – Іван Балацький та Юрій Крамаренко, звернулися до нашого Департаменту за допомогою у плану організації. Під час спілкування, з’ясувалося, що ми можемо допомогти не тільки організаційно, але й надрукувати світлини, які тут представлені. Так і почалася наша співпраця. Дуже приємно, що сьгодні сюди прийшло дуже багато учнівської молоді, бо такі заходи дуже важливі не тільки у плані збереження пам’яті, а й для того, аби у подальшому не допустити тих подій, які уже стали історією, – наголосила Вікторія Пилипенко та вручила організаторам грамоту та подарунки.

У свою чергу Руслан Рогов подякував за запрошення, а у своїй промові висловив вдячність медикам, які рятують життя на передовій:

– Останнім часом ми усе частіше чуємо, що ми втомилися від війни, хочемо миру. У мене виникає тільки одне запитання – ті люди, які кричать, що хочуть миру, а війна нам не потрібна, запитали чи Росія хоче миру? Це – агресія, це війна проти нашої країни, тому знаєте, в українській мові є два слова – звільнення та визволення. Я вважаю, що мир може настати виключно після нашої перемоги і визволення наших територій. Великий уклін нашим янголам у камуфляжі, нашим медикам, які на своїх плечах виносять цю війну.

Також він вручив почесну відзнаку Полтавської обласної ради – Нагрудний знак “За вірність народу України” ІІ ступеня Юрію Крамаренку.

Самі ж відвідувачі, пильно вдивляючись у очі людей на світлинах, дякують організаторам, що доносять до них правду про події на Майдані та на Донбасі.

Оглянути експозицію у Художній галереї можна до 9 жовтня.